Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як спілкуватися з ромами (ФОТО)

14 листопада 2014 р., 15:57

Молодих журналістів УжНУ цікавить причини бідності ромів, гадання, їхнє відношення до золота і автомобілів, традиції, особливості сімейних відносин, криміногенна ситуація

В Ужгородському національному університеті регулярно проводяться багато зустрічей з представниками національних меншин краю із студентами-журналістами. Так, нещодавно така зустріч була проведена з представником румунської громади, журналістом ЗОДТРК «Тиса-1» Ельвірою Келару.

4 листопада відбулося практичне заняття для студентів-журналістів ІІІ курсу УжНУ, яке проходило в рамках курсу лекцій «Основи міжкультурної комунікації» (викладач Тетяна Володимирівна Вашаргелі).

Основним завданням для запрошених доповідачів було розкрити тему міжетнічних, а в даному випадку ромських, взаємовідносин і надати студентам практичні поради у їхній професійній роботі (складання репортажів, взяття інтерв’ю від ромів тощо).

Для того щоб «оживити» цю зустріч і зрозуміти запити студентів, було проведено невелике анкетування студентів з метою з’ясувати найбільш актуальні питання, на які вони хочуть отримати відповіді. Анкетування провела Євгенія Навроцька журналіст телеканалу "Тиса-1".

{g}

Як виявилося, питань у молоді виникло безліч: про причини бідності, що таке гадання, відношення ромів до золота і автомобілів, ромська традиція, особливості сімейних відносин, криміногенна ситуація та багато інших.

Якщо початок дискусії проводила Євгенія Навроцька, то основні відповіді на запитання надавали Мирослав Горват як ромський журналіст, громадський діяч та Олександр Селеш - молодий ром, який нещодавно прийшов працювати у ромську редакцію програм мовами національних меншин телеканалу "Тиса-1". В ході спілкування була продемонстрована значна кількість ромської літератури, зокрема окремі екземпляри газети «Романі Яг» за минулі роки.

Загалом усі питання, які піднімалися майбутніми журналістами, торкалися саме висвітлення життя ромської громади як Закарпаття, так і України загалом.

Євгенія Навроцька


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp