Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Філологи УжНУ здали кров для постраждалих бійців

16 листопада 2014 р., 12:21

Були і "першачки", і досвідчені донори

Творити добро можна в будь-який спосіб. Головне – бажання. 13 листопада це ще раз підтвердили філфаківці. Молодь разом із деканом факультету Галиною Шумицькою, заступниками декана Оксаною Кузьмою та Василем Шарканем, котрий є й ще академнаставником IV курсу майбутніх журналістів, стали добровільними донорами крові для військових, які постраждали в зоні АТО.

Хоч студенти мали офіційне звільнення з пар, зовсім не це спонукало їх на такий крок. Усі, хто зібрався в обласній станції переливання крові, прагнули допомогти українським воякам, підтримати наших захисників у такий непростий час.

Студентка-журналістка Вероніка Мороз уперше взяла участь у такій акції: «Ще донедавна від самого слова «кров» мене охоплював трем. Змалку боялася ін’єкцій, щеплень... А при банальному здаванні крові з пальця майже непритомніла. Однак нині я чітко усвідомила одну річ: хтось захищає мене і мою Батьківщину, проливаючи кров. Така ситуація в країні затьмарює всі дитячі острахи – не час для істерик і примх. Я вважаю, що кожен має зробити щось на підтримку наших військових, адже вони роблять для нас усе. Ціною власного життя оберігають наше майбутнє. Те, що ми стали донорами, можна назвати невеличкою нашою подякою їм. І насправді я очікувала чогось гіршого. Але не такий страшний звір, як його малюють. Минулося безболісно, ніяких дискомфортних відчуттів – якраз навпаки: думка про те, що ти можеш врятувати чиєсь життя, надихає й додає стимулу».

Студентка українського відділення Вікторія Бороденко вже давно хотіла стати донором, однак цього разу на заваді був низький рівень гемоглобіну. Дівчина дуже хоче в такий спосіб комусь допомогти, тож обов’язково повторить спробу наступного місяця.

Ще один медійник-початківець Степан Ткачук – досвідчений донор, адже здавав кров уже вп’яте. Як каже сам хлопець, «було трошки нудно. Саме тому я запропонував одній із медсестер зробити хоч якийсь бекґраунд. На мою пропозицію вона відреагувала з гумором, і впродовж усього процесу наспівувала мотиви старих пісень». Хоч юнак і жартує, однак цілковито серйозно і впевнено заявляє: донорство може принести багато несподіванок, але вони ніколи не будуть неприємними.

Анна Малахова для Медіацентру УжНУОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp