Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Працівники УжНУ отримали нові вчені звання

28 листопада 2014 р., 16:17

Тепер у виші на два професора більше. Збільшилось число і доцентів та наукових співробітників

Під час засідання Вченої ради 27 листопада вчені звання було надано 14 працівникам вишу. Крім того, обговорювали правила прийому до ДВНЗ «Ужгородський національний університет» у 2015 році (докладніше – в окремій публікації найближчим часом), заслухали питання про підсумки роботи та перспективи розвитку природничо-гуманітарного коледжу УжНУ,проходження акредитації й ліцензування напрямів і спеціальностей в університеті, а також затвердили нові структурні підрозділи у виші.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка на початку Вченої ради нагородив почесними грамотами ювілярів вишу – Юрія Бобика, Миколу Рішка та Олександра Пулика. Привітав також команду наших науковців, які здобули найвищу нагороду у XXVI Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2014», – Олександра Дубіва, Володимира Нелюбова, Олексія Куруцу, Валтера Волфсбергера, Антона Яроша. Ректор подякував їм за внесок у піднесення іміджу УжНУ.

Лічильна комісія з 7 осіб підбила результати голосування на Вченій раді. Тож 14 працівникам вишу надали вчених звань: Галина Коваль, Дмитро Бєлов стали професорами; Олена Карбованець, Юрій Корсак, Христина Кирч, Володимир Маляр, Михайло Вакевич, Богдан Дикий, Мар’яна Салюк, Вікторія Стойка, Вікторія Слюсаренко, Ярослав Агій, Вадим Рошканюк – доцентами, а Василь Лопушанський відтепер є старшим науковим співробітником.

{g}

26 листопада конкурсна комісія представила на розгляд Вченої ради кандидатури осіб на заміщення вакантних посад. За результатами голосування деканом факультету суспільних наук став Юрій Остапець, завідувачем кафедри української мови – Іван Сабадош, завкафедри економіки підприємства – Василь Мікловда, завкафедри госпітальної терапії – Микола Рішко; на посаду професора кафедри педагогіки і психології обрали Володимира Старосту, професора кафедри аналітичної хімії – Ярослава Базеля, доцента кафедри аналітичної хімії – Оксану Сухар, доцента кафедри неорганічної хімії – Олександра Кохана, доцента кафедри фізичної реабілітації – Фелікса Філака, доцента кафедри української літератури – Олександру Ігнатович, доцента кафедри цивільного права – Вадима Рошканюка, доцента кафедри цивільного права – Сибіллу Булецу, доцента кафедри політології – Анатолія Ключковича.

Про роботу й перспективи розвитку природничо-гуманітарного коледжу університету доповідав директор закладу Володимир Росоха. Нині там навчається понад 800 студентів, з яких більшість – на держзамовлення. Для УжНУ такий підрозділ є важливим, оскільки забезпечує безперервність освіти: випускники коледжу відповідають вимогам підготовки студентів і вступають на ІІІ курс університету на ту ж спеціальність.

Плани, які визначає коледж для вдосконалення своєї діяльності, – це активізація профорієнтаційних заходів, поліпшення кадрового забезпечення, впровадження інноваційних технологій, підвищення творчої активності студентів.

Нещодавно у коледжі ініціювали акцію «Виш іде до школи», яка полягає у профорієнтаційній роботі у закарпатських школах. Перший візит для передачі методичних напрацювань та налагодження тісної співпраці представники коледжу зробили до Колочавського освітнього округу Міжгірського району.

Також у природничо-гуманітарному коледжі розробили програму на 2014–2015 рік, у якій передбачено налагодження контактів зі школами Закарпаття, співпраці з профтехучилищами. У планах також – відкриття спеціальностей «архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр» і «геоінформаційні системи і технології».

У зв’язку з ухваленням нового Закону «Про вищу освіту» коледж має ліцензувати спеціальності, які сьогодні має, до кінця 2016 року. Треба також розробити умови ліцензування молодших бакалаврів, надати можливість готувати їх на основі базової освіти, запровадити підготовку за інтегрованими програмами, передбачити фінансування на перехідних період, дозволити вступати без результатів ЗНО.

Також під час Вченої ради 27 листопада затвердили голів державних екзаменаційних комісій. Окремим голосуванням затвердили теми дисертаційних робіт та рекомендували до друку деякі видання. Від цього засідання Вченої ради в УжНУ діє робоча група щодо створення Наукового парку у виші.

Наталія Каралкіна, Медіацентр УжНУ


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com