Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Нові пункти пропуску на Закарпатті - тема, яка не втрачає актуальності

15 грудня 2014 р., 16:22

Саме вона й була порушена на сьогоднішній нараді

Сьогодні голова обласної ради Володимир Чубірко провів нараду з питань розбудови пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні. Участь в нараді взяли перший заступник голови облради Михайло Попович, заступник голови ОДА Михайло Рівіс, фахівці облавтодору, водного господарства, екологи, , управлінці з обладміністрації.

Володимир Чубірко зазначив, що протягом листопада-грудня проведено ряд зустрічей з партнерами з Угорщини на рівні держсекретарів, в ході яких було домовлено, що Закарпаття буде долучено до нових проектів з розбудови пунктів пропуску на кордоні.

«Маємо обрати конкретні об’єкти , які стануть в нагоді громаді. В першу чергу йдеться про будівництво трьохпунктів пропуску. Закарпаття зацікавлене, щоб якомога більше пунктів пропуску будувалось з нашими сусідами, що тільки наблизить Закарпаття до країн Європи» , - зазначив керівник облради. За словами Володимира Чубірка йдеться і про долученняЗакарпаття до Дунайської стратегії в рамках чогоможливо реалізувати проекти з протипаводкового захисту басейну річка Тиса. За словами фахівців басейнового управління водних ресурсів річки Тисаможливо реалізувати потужні проекти- будівництво дамби Вари-Бадалово, Вілок-Королево, польдерів у Вілку, та між селами Вари-Четово.

Також на нараді поінформували, що угорськими партнерами вже завершено вивчення можливостей існуючих та на основі аналізу перспективи відкриття нових пунктів пропуску на угорсько-українському кордоні. З врахуванням пропозицій та за сприяння органів місцевого самоврядування по обидва боки кордону намічено напрями розбудови їх дорожньої та транспортної інфраструктури.


Цей аналіз і пропозиції представлені угорському уряду. Загалом можливо на угорсько-українському кордоні мати 23 пункт пропуску різного рівня та засобів перетину кордону, включаючи існуючі та ті, які зараз розбудовуються (пішохідні, велосипедні, автомобільні та залізничні). Це створить як нові можливості для гуманітарних та економічних контактів між господарюючими суб’єктами та громадянами України та Угорщини, так і для вирівнювання рівня економічного розвитку прикордонних територій.

Угорці пропонують визначити з врахуванням економічних можливостей три нові пункти(поблизу сіл Саловка, Вари, Велика Паладь) для розбудови у найближчий період.

За словами голови облради Володимира Чубіркапісля детального аналізу напрацьованих угорською стороною рекомендацій, треба виробити спільні пропозиції, як облаштовувати пункти переходів. Це стане предметом перемовин з угорськими партнерами, які відбудуться завтра в Ужгороді.


Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp