Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ужгород: Важкі реалії відділення дитячої хірургії

24 грудня 2014 р., 09:00

Обіцянки, щодо нового приміщення так і не виконали

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стала ситуація з відділенням дитячої хірургії в Ужгороді. Ще минулого року відділення закрили, а хворим дітям «вділили пару ліжок» у дорослій хірургії. Обіцяли перевести у нове приміщення. Цього не сталося.

 

Сергій Гербут, завідувач відділення дитячої хірургії УМЦКЛ розповів, що відділення було створене у 1997 році на базі Центральної міської лікарні, як відділення, яке надає допомогу дітям не тільки міста, але й Перечинського, Великоберезнянського та Ужгородського районів. Розмістили відділення на базі старого пологового будинку, але у зв’язку із закриттям будівлі у 2013 році, відділення перенесли у дорослу хірургію та виділили дві палати. «Дитяче відділення має бути взагалі у дитячій лікарні, але умови не дозволяють його туди перенести. Там нема ліфта, в який може зайти каталка, відсутні технічні умови. Колись там була Ужгородська міська лікарня, хотіли добудувати хірургічний корпус. Місто не має на даний момент коштів, тому відділення підпорядкували центральній міській лікарні, - каже Сергій Гербут. – У нас дві палати, не маємо нормальної перев’язочної, маніпуляційної. Нас переносили тимчасово, з такою умовою, що після перенесення відділення торокальної хірургії в обласну лікарню, ці території будуть віддані нам. Торакальна хірургія перейшла ще 4 місяці тому, а ми як працювали дорослій хірургії, так і працюємо. За цей період на 10 ліжках пролікувалося понад 900 дітей, проведено 600 операцій, до нас приходять оперувати провідні спеціалісти міста».

За словами Сергія Гербута, до громадськості лікарі були змушені звернутися, бо ситуація не рухається, а умови, в яких зараз перебувають лікарі та пацієнти, не пристосовані до дитячих потреб: тут перебувають діти від 0 до 18 років, основна маса яких це 1-5 років, які потребують біля себе батьків. Для цього відповідно нема є умов. «Основна особливість – це різна вікова категорія, малі діти бояться, знервовані, потрібні батьки для догляду. На 90% маніпуляцій дітям робиться під загальним наркозом, щоб не спричинити психотравми. Лікарня наша є ургентною, потрапляють люди з гострими хірургічними затоварюваннями, бувають різні, у тому числі і соціально запущені, - коментує завідувач відділенням. – Ніхто не застрахований від усяких ситуацій, а надавати адекватну допомогу у таких умовах непросто», - каже заввідділенням.


Вільгельм Овваді, дитячий ортопед-травматолог підкреслив, що діти повинні лікуватися в адекватних умовах. «Діти не мають терпіти біль, такі умови можуть бути надані у спеціалізованому приміщенні, а не у «вокзальному стані». Нікому ще не було відмовлено у допомозі навіть у зв’язку з незручностями, але хочеться, щоб діти опинилися у нормальних умовах та зручних палатах», - каже Вільгельм Овваді.

Як розповіли лікарі на засіданні, торакальне відділення було відремонтоване коштом області і ще у вересні його перенесли в обласну лікарню. За всіма документами дитяча хірургія мала перейти на територію цього відділення, але вже 4 місяці приміщення пустує, а дитячу хірургію ніхто не поспішає переводити. Кажуть там вже запланували зробити онкологічне відділення, яке ще не створене.


Михайло Чаварга, доцент, зав.курсом дитячої хірургії, додав, що історія з перенесенням дитячої хірургії тягнеться дуже довго. «Ужгород також єдиний обласний центр, де нема своєї дитячої лапароскопії – малоінвазивного втручання. Є двоє лікарів, які пройшли спеціалізацію по цьому методу, але обладнання немає», - зауважив Михайло Чаварга.

Повідомили в Ужгородському прес-клубі

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp