Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Свята хустяни проведуть зі світлом

24 грудня 2014 р., 15:21

Електрику в місті поки що не вимкнуть, жителі можуть бути спокійними.

Жваву і майже одностайно негативну реакцію хустян викликав графік відключення електроенергії, за яким на кілька днів і саме на католицьке Різдво Хуст мав бути відключений від електропостачання.

Неабиякий ажіотаж піднявся кілька днів тому у зв’язку з інформацією, яка поширюється всіма ЗМІ щодо відключення світла в області. На офіційному сайті Закарпаттяобленерго є навіть виставлений графік відключення електроенергії як по містах, так і по селах Закарпаття. Але, за словами заступника Хустського міського голови Івана ФЕТЬКА, поки що планові відключення здійснюватися не будуть.

- Планових відключень проводитися поки що не буде, - розповідає Іван Михайлович. - А ті відключення, які були на деяких ділянках окремих вулиць, були вимушені для відновлення електропостачання у зв’язку з пошкодженням лінії електропередач. А щодо свят, то скоріше за все у новорічну ніч та на Різдво місто буде освітлене повністю. До речі, так само плануємо у передсвяткові дні забезпечити цілодобове водопостачання.

Загалом, як повідомляють представники РЕМу, такі відключення необхідні у зв’язку з заміною кабелів електромереж та з метою економії електроенергії. Щодо економії, то Хуст у цьому плані просунувся вперед, адже, за словами Івана Фетька, раніше у використовували лампи розжарення, одна з яких споживала порядку 250 Вт/год. Зараз перейшли на економні лампи, які споживають при тому ж потоці світла порядку 80-100 Вт/год.

- Ресурс цих ламп дуже великий, - каже він. - Тим більше, що окремі бокові вулиці ми пускаємо на періодичність освітлення. Тобто з 1 години ночі до 4 години світить кожний третій світильник, а два проміжні відключені. Це дозволяє економити. Зараз є ще більш новітні технології – світлодіодні, але ми на них поки не переходимо, бо вартість лампи там дуже велика.

Велику економію складають ті світлодіодні прикраси, які є зараз на головній новорічній красуні – центральній ялинці, на мості, у пасажах. Тут споживання електроенергії зовсім невелике.

До слова, Хуст майже 100-відсотково забезпечений вуличним освітленням.

Наступного року планується перейти на завершальну стадію, тобто проведення освітлення на більш віддалених вулицях міста.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com