Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Стаття 483 Митного кодексу України – «улюблена» серед контрабандистів

14 січня 2015 р., 19:22

От і вчора на Закарпатті один попався на цій статті

Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю – назва статті 483 Митного кодексу України. Констатувати й фіксувати її в протоколах про порушення митних правил доводиться фахівцям Закарпатської митниці ДФС досить часто.

Як українці, так і громадяни інших держав, з метою отримання прибутку нерідко намагаються оминути декларування товарів й сплату податків і зборів. Для контрабандного переміщення через митний кордон України товарів вони вдаються до різних способів і засобів приховування: використовують спеціально виготовлені сховища (тайники), подають митному органу як підстави для переміщення товарів підроблені документи чи документи, одержані незаконним шляхом, або такі, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів чи їх ваги тощо.

От, наприклад, вчора о 14:16 в зону митного контролю митного посту «Дякове» Чопської митниці Міндоходів заїхав громадянин Румунії на транспортному засобі «VW Caravelle» з реєстраційним номерним знаком Болгарії, який слідував з України в Румунію.

Для проходження митного оформлення водій обрав «зелений коридор». Він усно запевняв, що у нього відсутні товари та предмети приховані від митного контролю, або такі, які заборонені для вивезення з України.

Однак, провівши поглиблений огляд автомобіля, митники виявили приховані 450 пачок сигарет іноземного виробництва без акцизних марок України. Серед них: «Jin Ling» – 100 пачок, «Compliment» сині – 20 пачок, «Compliment» червоні – 200 пачок, «NZ» чорні –100 пачок, «Marble» – 30 пачок. Цигарки знаходились в паливному баку.

Дії громадянина кваліфіковані за ознаками статті 483 Митного кодексу України, а це означає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів і транспортних засобів, що використовувалися для їх переміщення та приховування.

Відділ комунікацій Головного управлінняДФС у Закарпатській області

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp