Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Дешевого бензину не буде

17 січня 2015 р., 14:44

Акцизи тормозять процес зменшення цін, незважаючи на знецінення фафти

Трейдери заморозили ціни на бензин і дизпаливо на українських АЗС щонайменше до кінця січня, попри зниження світових цін на нафту. Експерти паливного ринку стверджують, що роздрібні ціни на нафтопродукти в Україні взагалі не знизяться, і називають причину.

Як зазначає Finance.UA, за даними консалтингової групи «А-95», в середньому літр бензину А-95 зараз коштує 16,99 грн/л.

«Незважаючи на те, що нафту продають уже не по 600 доларів за тонну, як місяць тому, а всього по 420 дол./т, що в роздробі дає здешевлення літра бензину приблизно на гривню, досі незрозумілі правила ціноутворення. Наприклад, чи треба платити податок 5% при продажу з нафтобаз, як стягувати податок з продажу палива за талонами. Тому трейдери заморозили ціни до роз’яснення мінімум до кінця січня», – прокоментував аналітик UPECO Олександр Сіренко.

А директор «А-95» Сергій Куюн навів цифри: «Через нафту паливо стало дешевше приблизно на гривню, але подвійне підвищення акцизу – в опті на 4 євро/т (зі 198 до 202 євро) і в роздробі на 5% – нівелювало це зниження ціни. Зростання на 4 євро дало «плюс» 10 коп./л, а 5%-й акциз підняв ціну «на пістолеті» на 6,4% (1,09 грн/л), щоб продавець залишився при своєму прибутку. Укупі з неясною ситуацією з курсом гривні (не виключене повзуче подорожчання – ред.) це заморозило нинішні ціни поки до кінця січня».

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com