Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Бійцям, які постраждали у зоні АТО, допоможе мистецтво

12 лютого 2015 р., 18:48

Задля благодійної мети в місті відкриють художню виставку.

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, присвячена проведенню благодійної художньої виставки-продажу, кошти від якої будуть направлені на створення спортивно-реабілітаційного центру інвалідів АТО.

На благодійній виставці-продажу будуть представлені роботи членів Закарпатської організації Національної Спілки художників України. На виставці можна буде придбати близько 20 робіт, вартістю від 2 до 4 тисяч гривень.

Як розповів Олександр Лизанець, голова Закарпатського обласного осередку української федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, ще у 2013 році закарпатський осередок федерації домовився з міською владою про створення обласного центру для реабілітації інвалідів. Місто передало під ці потреби приміщення колишньої котельні на вул. Тихого, 13б, площею 200 м.кв. «Інваліди разом з громадськими активістами провели не один суботник, щоб підготувати приміщення, яке потребує капітального ремонту. 10 лютого 2015 було підписано договір оренди на 49 років (за символічну плату), цьому передувало виготовлення технічної документації, - каже Олександр Лизанець. – Для реконструкції необхідно близько 5 млн.грн. Спільними зусиллями ми шукаємо кошти. 20 лютого, о 19.00 у ресторані «Чарда» буде проведено благодійну виставку - аукціон творів мистецтва. Ми запросили на захід представників закарпатської еліти, серед яких голова ОДА, облради, міський голова та багато інших». Олександр Лизанець додав, що через політичну ситуацію в країні, інвалідів все більшає, після АТО таких закарпатців вже близько 60-ти.

На аукціоні будуть представлені роботи відомих закарпатських художників: Л.Корж-Радько, О.Контратюк, Надії та Івана Дідиків, А.Ковача, Б.Кузьми, Н.Сіма-Павлишин, В. Павлишина, О.Долгош, та інші.

Євгеній Бобров, начальник управління у справах культури, спорту, сім'ї та молоді виконавчого комітету Ужгородської міської ради, додав, що тим військовим, які повертаються з АТО, необхідно мати умови для реабілітації. Як фізичної, так і душевної. «Благодійний аукціон є одним із таких кроків, щоб привернути увагу до центру реабілітації. Все буде залежати від тих людей, які прийдуть і допоможуть зробити центр, аналогів якого в області немає», - сказав Євген Бобров.

Петро Ренжин, ведучий благодійного вечора, відомий закарпатський шоумен (ПР агенція «Забава») розповів, як буде проходити аукціон. Він зауважив, що програма передбачає також розважальну складову. Всі кошти за продані картини будуть оголошені та передані секретарю аукціону. «Крім того наш Громадський центр фізичної реабілітації та психологічної допомоги готовий долучитися до роботи з майбутнім центром реабілітації для інвалідів», - резюмував Петро Ренжин.

Олександр Лизанець сподівається, що за допомогою небайдужих людей, Центр вдасться відремонтувати та відкрити за 3-4 роки. «Такий центр повинен бути у кожному районі. Бо сьогодні спортсмени-інваліди займаються по барах та непристосованих приміщеннях», - додав Олександр Лизанець .Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com