Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Промислова галузь Ужгорода хоче пільг від міськради при сплаті податку на землю

12 лютого 2015 р., 19:00

це питання підприємці обговорили з кнрівництвом міськради.

Найбільші промислові підприємства обласного центру Закарпаття, які об'єднанні в організацію роботодавців міста Ужгорода, зустрілися з керівництвом міської ради, щоб обговорити нормативно-грошову оцінку землі.

Після екстреного засідання організації з цього питання підприємці підготували колективне звернення на ім'я міського голови Віктора Погорелова, де просять вплинути на рішення депутатів міськради, які в період приходу до влади «революційної команди», на думку організації роботодавців, прийняли завищену і необґрунтовану оцінку.

Підприємці стверджують, що нова вартість землі вплине на собівартість їх продукції. Так як промисловість Ужгородського району має ряд пільг зі сплати земельного податку, бізнес Ужгорода опиняється в неконкурентних умовах.

У зверненні пропонують підняти вартість на 30% від ставки 2014 року і впродовж наступних років підвищувати в такій же прогресії.

Організація роботодавців наводить приклад підприємства, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, 101 – у 2014 році вартість 1 квадратного метру землі була 372 гривень, тепер – 656. Загалом 3 гектари, які перебувають у власності, оцінюються у більш як 19 мільйонів 670 тисяч гривень. При ставці земельного податку у розмірі 3% треба сплатити на рік 590 тисяч гривень. Ця сума, кажуть представники промисловості обласного центру, для них непідйомна.

Начальник відділу землекористування Олександр Чепкий запевняє, що нова вартість землі від міськради залежить мало. Перегляд нормативно-грошової оцінки має проводитися кожні три роки держкомземом, з часу останнього розгляду цього питання ціна землі мала вирости у 3 рази.

Нинішня базова вартість змінилася лише в 2 рази, додаткове підвищення відбувається через внутрішні коефіцієнти, яких є близько 80 позицій. Вони вираховується від місця розташування землі, її локальності, доступності, наявності мереж – вони всі є складовими технічної документації і пройшли експертизу в Державному агентстві земельних ресурсів України, а Ужгородська міська рада їх просто затвердила.

Більше того, за словами Олександра Чепкого, перед розглядом цього питання на сесії ніхто з підприємців це рішення не оскаржував. Міська рада не має повноважень змінити коефіцієнти, які визначені на рівні держави.

Начальник фінансового управління Леся Гах взагалі наголосила на тому, що розрахунки організації роботодавців не геть точні, адже нові ставки податку, прийняті в 2014-му, вступають в дію лише наступного 2016 року.

Представники найбільших промислових підприємств нарікають, що заводи, які зведені ще в часи радянського союзу, мають не оптимізовані площі, тобто надлишок землі, яка не завжди використовується.

Керуючий справами виконкому Даніелла Геворкян в свою чергу звернула увагу на те, що великі підприємства часто здають свої землі в оренду, тому найкращий вихід із ситуації – зробити інвентаризацію і визначити, які землі потрібні, а які ні.

Ужгородський міський голова Віктор Погорелов наголосив, що більшість землі, якою користується промислова галузь, перебуває в їх постійному користуванні, тобто не орендується і не перебуває у приватній власності. Іншими словами, є комунальною. За новими вимогами користування земельними ділянками, це майно має бути викуплене.

«Треба зробити інвентаризацію тої землі, яку ви займаєте. Держава зараз нас підштовхує до реалізації реформ, щоб зміни були не лише на папері. Земля, яка виявиться обтяжливою підприємцям після інвентаризації, може бути переданою на потребу закарпатських вояків, які захищали цілісність держави в зоні АТО. А щодо закидів в сторону депутатів міської ради, то, коли затверджують зобов’язання для ужгородців, які мають місце після змін у законодавстві, то в діапазоні ставок вони вибирають найменш обтяжливі», – розповів керівник міста.

Підприємці готові на такий компроміс: пільга при сплаті за землю в галузі промисловості на півроку – рік, а за це на 2016 рік підприємства визначаться з інвентаризацію і змінять форму власності.

Начальник відділу землекористування Олександр Чепкий одразу звернув увагу на те, що відтерміновувати викуп землі не варто, адже нормативно-грошова оцінка землі не визначає вартість ділянок при її відчуженні, це робить експертна оцінка, яка розраховується зараз по-іншому. Експертна оцінка зараз нижча за нормативно-грошову, проте так буде не довго.

За результатами зустрічі, Віктор Погорелов дав доручення першому заступнику вивчити питання врегулювання такої проблеми в інших обласних центрах. Це буде зроблено до кінця цього тижня, а до вівторка, 17 лютого, міський голова збере голів фракцій депутатів та голів депутатських груп, представників організації роботодавців і після переговорів буде визначено подальші шляхи виходу з ситуації, що склалася.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp