Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

"Сепаратистські заяви окремих угорських організацій не мають підтримки ні Угорщини, ні Закарпаття"

1 квітня 2014 р., 11:17

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Валерій Лунченко прокоментував заяву щодо національно-культурної автономії угорців та подвійного громадянства.

- З того часу, як я працюю на посаді голови обласної державної адміністрації, мав багато зустрічей з представниками Угорщини, з дипломатичним корпусом, з Міністром закордонних справ. Вважаю, що ті заяви, які в ці дні розповсюджуються у засобах масової інформації, це ніщо інше, як провокація для того, щоб дестабілізувати ситуацію в Україні. 

Ті дипломати та посадовці з Угорщини, з якими я мав розмову, не мають жодного бачення, що Закарпаття має стати чи частиною чи то Угорщини, чи то якоїсь іншої країни. Вони однозначно підтримують територіальну цілісність країни. Вважаю, що на заклики сепаратистські мають реагувати відповідні компетентні органи, зокрема, Служба безпеки України, повинні відреагувати і дати належну оцінку таким закликам. Мав розмову сьогодні із Надзвичайним і Повноважним Послом Угорщини в Україні Міхалем Баєром, який так само засуджує заклики угорських організацій щодо автономії. Дуже багато розмов і суперечок точиться довкола подвійного громадянства. Для цього потрібно вносити відповідні зміни до Конституції України. 

Тому зараз багато лунає багато пропозицій, в тому числі й від угорців, про можливість введення в Україні подвійного громадянства. У Закарпатській області жодним чином не утискаються права національних меншин, зокрема й угорців. У нас дуже тісна співпраця з угорцями в економічному плані, багато спільних проектів в культурному плані, угорські діти та молодь мають можливість навчатися на рідній мові. Уряд Угорщини, дипломатичний корпус відхрестилися від цієї заяви і вони не мають жодного стосунку до цієї заяви – це офіційна позиція Будапешта.
 Прес-центр ОДА
Айно 01.04.2014 14:46 IP: 222.148.81.193
Факти реальні, їх треба визнати, бо не лише угорці, відповідно з регламентом міжнародного права, хочуть бути признаними як нацменшина, яка в окремій території має абсолютну більшість, від чого залежать дотації на культурно- освітні потреби, але й русини, які в нашому Краї складають абсолютну більшість населення, теж так вважають. І не треба тінеджеру Лунченко, батьки якого, мов павуки, приповзли в наш Край з-за перевалу, нас лякати папіровими тіґрами, імя яки є - сбу.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com