Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Хустщина: Рятувальники серйозно говорили з жителями району (ФОТО)

18 лютого 2015 р., 18:04

Розказали, як діяти у надзвичайних ситуаціях.

Пожежна статистика 2015 року показує, що в області (у порівнянні з аналогічним періодом минулого року) спостерігається невтішна тенденція до збільшення кількості пожеж та загибелі на них людей. Так, на сьогодні в краї зареєстровано 154 випадки загорань проти 121 у 2014-му. Також у вогні загинуло шестеро людей, двоє з яких – діти. У минулому році вогняна стихія забрала життя чотирьох краян. І надалі більшість пожеж виникає в житловому секторі, переважно у сільській місцевості. Холодної пори, в пошуках тепла, багато людей проявляють недбалість та не звертають особливої уваги на дотримання протипожежного режиму. Домінуючими причинами, через які «червоний півень» навідується в оселі громадян, залишаються: порушення правил монтажу та експлуатації електромережі, несправність пічного опалення та необережне поводження з вогнем, де найпоширенішим є куріння в ліжку зазвичай у нетверезому стані.

 

Як відомо, виникненню будь-якої пожежі можна запобігти. Для цього треба знати та дотримуватись елементарних правил безпеки. Щоб навчити населення обігріти своє помешкання і тим самим не завдати шкоди своєму життю та здоров’ю, рятувальники ДСНС вкотре проводять з громадянами профілактичну роботу.

Так, 18 лютого, спеціалісти Управління ДСНС України у Закарпатській області та Хустського міськрайвідділу спільно з фахівцями соціального захисту, органів внутрішніх справ та органу місцевого самоврядування за участі представників засобів масової інформації здійснили пожежно-профілактичне відпрацювання села Нижній Бистрий, що на Хустщині. Даний населений пункт вибраний не випадково, адже в ніч на 30 січня 2015 року на пожежі в житловому будинку загинуло троє людей, двоє з яких малолітні діти.

Під час візитів до осель місцевих жителів, кожному господареві вручалися попереджувальні листівки із правилами користування пічним та електроопаленням. Крім того, фахівці ДСНС оглянули опалювальні печі на відповідність вимогам правил пожежної безпеки. У ході відпрацювання виявилось, що не всі громадяни подбали про очищення димарів та печей від сажі, не у всіх будівлях перед топковим отвором на горючій підлозі розміщений металевий лист. У деяких мешканців печі та грубки мають тріщини. Зафіксовано також грубі порушення правил експлуатації електромережі. Скрутки електропроводів, відкриті розподільчі коробки можуть стати причиною загибелі чи травмування будь-якої миті.

У місцевих загальноосвітніх закладах рятувальники провели заняття із школярами та педагогічними колективами щодо безпечного поводження під час перебування в побуті та на вулиці, як правильно користуватися вогнегасниками, а також довели до них алгоритм дій під час виявлення різноманітних вибухонебезпечних предметів. Наймолодшим учням надзвичайники продемонстрували мультиплікаційний фільм, герої якого в ігровій формі навчали дітей правилам безпеки життєдіяльності.

«Заходи такого масштабу проводяться постійно. З початку року – це вже п’ятнадцяте відпрацювання. У ході таких заходів проводиться масова інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо дотримання вимог і правил пожежної та техногенної безпеки. У 2014 році ми провели 133 аналогічні заходи. Але, на превеликий жаль, як показує досвід та практика, роз’яснення не завжди діють. Особливо це стосується громадян, так званої, групи ризику. Не випадково окрема увага в проведеній роботі приділялась багатодітним сім’ям, самотнім пенсіонерам та неблагонадійним особам. Їм надавалась консультаційно-профілактична допомога, а також пояснювалось яким чином усунути причини можливої пожежі в помешканні», - наголосив заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андрій Сікора.

З огляду на ситуацію, що склалася в державі на Сході, крім огляду стану пожежної безпеки у помешканнях, рятувальники вручали населенню й листівки з інформацією щодо правил поведінки у надзвичайних ситуаціях і способів захисту від впливу небезпечних факторів при їх виникненні, зокрема, при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв.

Окрім цього в м. Хуст було розгорнуто мобільний консультаційний пункт. Саме тут для місцевих мешканців та гостей міста працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Закарпатської області детально розповідали про основи цивільного захисту; дії населення під час сигналів оповіщення, під час виявлення вибухонебезпечних предметів; проведення домедичної допомоги людям, які цього потребують, та багато іншої корисної інформації.

У ДСНС України у Закарпатській областіОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com