Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді тільки в одному закладі відпочинку облаштоване місце для куріння

25 лютого 2015 р., 13:27

Решта власників наживають на порушенні закону

В ході відпрацювань правоохоронці перевірили 19 закладів відпочинку, виявивши три факти порушень адміністративного законодавства. Зокрема, лише в одному закладі було спеціально обладнане місце для куріння, в тому числі й кальянів.

На виконання доручення начальника УМВС України в Закарпатській області полковника міліції Сергія Шаранича на території міста Ужгорода проводилися профілактичні відпрацювання закладів відпочинку з метою недопущення розповсюдження курильних сумішей, наркотичних засобів та психотропних речовин, а також схиляння інших осіб до їх вживання, насамперед неповнолітніх.

Під керівництвом начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС області Валерія Шнуренка правоохоронці перевірили 19 закладів відпочинку. У трьох правоохоронці виявили молодих людей, які курили кальян.За порушення адміністративного законодавства на недобросовісних адміністраторів, барменів, офіціантів та самих відвідувачів були складені адміністративні протоколи за ст.175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях), що тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дані протоколи направлено до адміністративної комісії Ужгородської міської ради для прийняття рішення згідно вимог чинного законодавства.

Закон передбачає певні обмеження щодо продажу та вживання тютюнових виробів. Це стосується й барів та ресторанів, в яких заборонено куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів. Для цього мають бути спеціальні місця для куріння, обладнані вентиляцією для видалення тютюнового диму.

Курильні суміші набули масової популярності серед молоді, і останнім часом збільшилась кількість випадків, коли молодь вільно купує та вживає їх у різних закладах відпочинку міста. Небезпека, яку несуть в собі ці суміші – колосальна, адже до їхнього складу можуть входити сильнодіючі, отруйні, одурманюючі речовини, що мають психотропну та наркотичну дію. Люди, які їх вживають, стають залежними, з часом вони можуть почати вживати більш сильні наркотики, також це може призвести до важких хвороб, інвалідності та навіть смерті.

Як зазначив полковник Валерій Шнуренко, у разі встановлення фактів систематичного або масового вживання чи збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у закладах масового перебування громадян та невжиття власником закладу заходів щодо запобігання цьому, діяльність таких закладів за поданням правоохоронних органів зупиняється судом.

В ході профілактичних заходів правоохоронці провели з власниками закладів відпочинку роз’яснювальні бесіди та довели норми діючого законодавства, що стосуються правил перебування неповнолітніх у вечірній та нічний час в місцях дозвілля.

Дітям віком до 16 років з 22.00 до 06.00 год. заборонено перебувати у розважальних закладах без присутності батьків. Власники даних закладів зобов’язані у нічний період вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

- Як не прикро, та деякі власники ресторанів, кафе, барів, нічних клубів, дискотек, розважальних комплексів нашого міста, надаючи перевагу своїм економічним інтересам, не тільки не бажають виконувати вимоги діючого законодавства України та ще і намагались завадити законним вимогам працівників міліції під час проведення оперативно-профілактичних заходів та документування фактів адміністративних правопорушень», - каже Валерій Шнуренко. – Окремо хотів би звернутись до батьків щодо контролю за поведінкою дітей, кола знайомих та їх оточення, як в реальному світі, так і у віртуальній мережі Інтернет. Можливо, саме перша цигарка або кальян, пляшка пива або алкогольний коктейль стане кроком в прірву наркозалежності...

Шановні батьки! Нагадуємо вам, що за вчинення правопорушень і злочинів неповнолітніми настає адміністративна і кримінальна відповідальність.Просимо вас більше уваги приділяти вихованню дітей. Адже діти – це майбутнє України!

Шановні власники закладів відпочинку! Закарпатська міліція звертаються до вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не сприяти розповсюдженню курильних сумішей, наркотичних засобів та психотропних речовин, насамперед підростаючому поколінню, адже кожен з нас відповідає за їхнє майбутнє.

Шановні закарпатці! У випадку встановлення фактів розповсюдження у закладах відпочинку курильних сумішей, наркотичних засобів та психотропних речовини, телефонуйте на 102 та на телефон довіри УМВС області (0312) 69-51-44. Звертайтесь також особисто до начальника відділу по боротьбі з незаконним обігом наркотиків УМВС області Шнуренко Валерія Олександровича за тел.(0312) 69-54-60. Або напишіть про порушення законодавства в сфері незаконного обігу наркотиків на електронну пошту –[email protected]. За всіма фактами будуть проведені перевірки й прийнятті рішень відповідно до чинного законодавства.

Ви маєте можливість запропонувати своє бачення для впровадження дієвої системи профілактики у боротьбі з наркозлочинністю на території нашого краю. Міліція Закарпаття готова до співпраці.

Діана Дорогій, Ужгородський МВ УМВС

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com