Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді відкрили безкоштовний стоматкабінет для школярів (ФОТО)

5 березня 2015 р., 09:34

В області розпочали відновлення практики радянських часів

У приміщення ЗОШ No10 (Православна наб., 24, 1 поверх) відбулося відкриття першого в Ужгороді (розташованого на базі школи) безкоштовного оглядового стоматологічного кабінету для школярів міста.

Облаштував кабінет та зробив можливим його відкриття Благодійний фонд «Карітас-Закарпаття». Ярослав Шафарь, представник БФ «Карітас Закарпаття», заступник міського голови Ужгорода розповів, що всі технічні роботи зробили ще наприкінці вересня-початку жовтня 2014-го, працювали три інженери з Великобританії. Допоміг перевезти обладнання з Англії для БФ «Карітас Закарпаття» почесний громадянин Ужгорода Брайан Ерлі.

«Наш фонд є одним із найстаріших на Закарпатті і працює з 1991 року. На його рахунку чимало хороших справ, але найкращі ще будуть у майбутньому, - каже Ярослав Шафарь. – Ідея створити такий кабінет виникла у мене вже давно, вдалося знайти однодумців і все реалізувати».

За словами Я.Шафаря, були під час роботи і прикрощі: на ліцензійному складі митниці пропав ящик з інструментами, довелося купувати все знову. Купівлю розхідних матеріалів теж взяв на себе БФ «Карітас», як і оплату комунальних послуг.

Оксана Клітинська, к.м.н, професор кафедри дитячої стоматології стоматологічного факультету УжНУ зауважила: «Для мене як лікаря та науковця ця подія - великий позитив, що стався. Такі кабінети дуже потрібні для школярів, щоб вони мали менше проблем у майбутньому. Адже у всьому світі профілактика є первинним заходом, а вже потім йде лікування та відновлення, яке є досить коштовним, болісним і проблемним».

{g}

За словами О.Клітинської, раніше подібні кабінети існували у радянських школах і зараз спостерігається тенденція до їх відновлення. Дітей оглядатимуть лікарі-стоматологи, які мають дипломи. «Вони будуть проявляти максимум уваги до кожної дитини, оформлювати документацію та давати рекомендації кожному школяреві, на що треба звертати увагу», - каже професор. В УжНу вже є практика такої співпраці зі школою No20, щоправда дітей оглядають на базі стоматологічного факультету вишу.

Стелла Кеслер, директор ЗОШ No10 розповіла, що вона радо підтримала ідею відкриття такого кабінету. «Діти у великому захваті! Це допомога і батькам, яким складно вирватися з роботи на профілактичний прийом до лікаря», - каже Стелла Кеслер.

Як розповіла Оксана Клітинська, загалом ситуація із здоров’ям зубів у закарпатських школярів катастрофічна. За результатами огляду 6 тис. дітей Ужгорода та Ужгородського району 98-99% мають серйозну захворюваність молочних зубів і 92%- постійних. Крім того на 315 тисяч закарпатських дітей є всього 30 посад дитячих стоматологів.У новому кабінеті працюватиме з дітьми група з 10 лікарів. Тут крім огляду будуть проводитися заняття в ігровій формі. Матимуть змогу потрапити на прийом до стоматолога і школярі із сусіднього навчального закладу No11, згодом планують розширити можливості кабінету.

До речі, благодійники та науковці не обмежуються тільки ужгородськими школярами: Як повідомив Ярослав Шафарь, нещодавно відбувся виїзд у Великоберезнянську школу-інтернат, де стоматологи перевірили стан зубів дітей та навчили їх правильно чистити зуби.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com