Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті готують до друку 11 том «Книги Скорботи України. Закарпатська область. Документи і матеріали»

6 березня 2015 р., 12:45

На це виділять 526 тисяч

526 тисяч гривень цього року планують виділити на фінансування програми діяльності Закарпатського регіонального відділення пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», обласної редакційної колегії книги «Реабілітовані історією» і редколегії з підготовки та випуску «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» на 2015 рік.

Колегія веде підготовку до видання меморіального серіалу «Книга Скорботи України. Закарпатська область». Також продовжується випуск обласної Книги Скорботи, на сторінках томів якої увічнюється пам’ять про громадян нашої області, які стали жертвами Другої світової війни та фашистської окупації.

З метою подальшого висвітлення проблемних питань щодо увіковічення пам’яті безвинно репресованих мешканців краю, які постраждали в роки радянського тоталітарного режиму, редколегією обласної книги «Реабілітовані історією» розпочато роботу з упорядкування чергового збірника архівних документів під робочою назвою «Посилення масових політичних репресій проти громадян Закарпаття у перші повоєнні роки. 1947-1953 рр.». Йдеться про громадян різних соціальних груп, які після Указу Президії Верховної Ради СРСР «Про відміну смертної кари…» від 26 травня 1947 року засуджувались на 25 років позбавлення волі. Кількість таких осіб, попередньо, сягає 1112 чоловік. До сьогоднішнього часу ця тематика не досліджена. Враховуючи надзвичайно великий обсяг пошукової та дослідницької роботи з підготовки та упорядкування запланованого збірника документів, його видання планується завершити у 2016 році.

Метою діяльності редколегії «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» є підбір готових матеріалів, що увійдуть до тому за відповідною класифікацією, з врахуванням вимог сьогодення, написання нових нарисів про історичні, архітектурні та монументальні пам’ятки Закарпаття.

Електронну версію тому «Книга Скорботи України. Закарпатська область» заплановано подати у державне видавництво «Карпати» у ІІІ кварталі 2015 року.

Прес-служба облради


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com