Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Невдовзі Закарпаття розпочне адаптацію до зміни клімату

11 березня 2015 р., 16:02

У міжнародному проекті взяли участь галузеві спеціалісти, активні громадяни, журналісти та вчителі

Під час підготовки трьох стратегій з адаптації до зміни клімату для трьох пілотних територій у Словаччині, Угорщині та Україні, близько 170 представників державних органів місцевого самоврядування та місцевої влади дізналися про специфіку адаптації до зміни клімату для місцевих умов.

 

Місцеві галузеві спеціалісти, активні громадяни, журналісти та вчителі, які в ході проекту, взяли участь у семінарах та тренінгах з питань зміни клімату, сприятимуть поширенню інформації з цих питань. Створена також міжнародна мережа консультаційних центрів з адаптації до зміни клімату в Угорщині, Україні та Словаччині, веб-сайт з адаптації до зміни клімату для місцевих органів влади, журналістів та активних громадян чотирма мовами – угорській, українській, словацькій та англійській. В кожній з країн-партнерів були видані та розповсюджені брошури на тему зміни клімату та адаптації з накладом більш ніж 3000 примірників.

Це лише декілька прикладів результатів міжнародного транскордонного проекту ЄС LOC-CLIM-ACT: Місцеві дії щодо впливу кліматичних змін. Проект впроваджувався з вересня 2012 року до кінця лютого 2015 Карпатським Інститутом Розвитку з м. Кошице (Словаччина) та ГО ФОРЗА, Агентством сприяння сталому розвитку Карпатського регіону з м.Ужгород (Україна); Рахівською районною державною адміністрацією (Україна) та NORRIA - Регіональним Агентством Інновацій Північної Угорщини з м. Мішкольц (Угорщина). Результати та підсумки проекту демонструють, що мета проекту – підвищити обізнаність і створити умови та середовище підтримки адаптації до зміни клімату за допомогою прикордонного співробітництва – була досягнута.

Завершальна конференція, яка нещодавно відбулася в місті Кошице презентувала головні напрацювання, досягнуті в ході проекту. Близько 100 учасників були ознайомлені з результатами проекту та теперішніми, а також очікуваними змінами клімату та її наслідками в регіоні Північно-Східної Угорщини, в Закарпатській області та Рахівському районі України і в регіоні Східної Словаччини з акцентом на місті Кежмарок і його околицях. Особливу увагу було приділено презентації стратегії адаптації до зміни клімату для трьох окремих пілотних територій проекту, які були розроблені в ході реалізації проекту для подальшої їх реалізації задля належного захисту території від очікуваних змін клімату.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp