Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Бокс на Закарпатті таки буде!

13 березня 2015 р., 10:06

У розвитку цього виду спорту на Закарпатті зацікавлене і керівництво Федерації України

12 березня в Ужгороді відбувся Форум закарпатського боксу. Такий захід на Закарпатті проводиться вперше і відбувся за ініціативи А. Стрижака та М. Данила. 

На Форум були запрошені всі тренери та голови осередків Федерації боксу Закарпатської області. А також особи, які мають безпосереднє відношення до цього виду спорту. Мета Форуму – покращення структурного розвитку боксу в регіоні, усунення проблем, які виникають у тренувальному процесі, вирішення питань фінансового забезпечення спортсменів та тренерів, а також ряд інших питань. 

До складу Президії Форуму увійшли: начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Денис Ман, депутат Закарпатської обласної ради, віце-президент Федерації боксу м. Києва Андрій Стрижак, головний тренер збірної області з боксу Валерій Вішньов. Захід тривав під головуванням майстра спорту міжнародного класу Михайла Данила. Юридично-правову допомогу забезпечував секретар Форуму Роман Любка, директор правової групи «Граніт». 

Серед гостей були присутні віце-президент Федерації боксу України, президент Федерації боксу у м. Києві, Заслужений тренер України Кирил Шевченко, віце-президент Федерації боксу м. Києва Олександр Ліщенко та Заслужений тренер України, майстер спорту СРСР з боксу Ігор Зам’ятін. 

У Форумі боксу участь взяли більше 30 осіб – спеціалістів саме з цього виду спорту. Учасники Форуму приїхали з Тячівського, Ужгородського, Мукачівського, Рахівського, Берегівського, Свалявського та інших районів Закарпатської області. 

Відповідно до порядку денного, першим виступав начальник управління молоді і спорту Закарпатської ОДА Денис Ман. Він озвучив бажання підзвітного йому управління сприяти розвитку боксу у регіоні, висвітлив плани прямої співпраці Федерації з управлінням, а також наголосив на досить скрутній ситуації з бюджетом, порадив залучати спонсорів тощо, але з боку управління пообіцяв постійне сприяння в межах компетенції. Денис Ман вказав, що на цій посаді працює недавно, але вже плідно вникає у проблеми боксу та має на меті всебічну підтримку розвитку боксу. 

Наступним слово для виступу мав отримати голова Федерації боксу Закарпатської області Рудольф Берштейн, проте він не виявив бажання бути присутнім на Форумі. За таких обставин слово передали головному тренеру збірної області з боксу, майстру спорту СРСР Валерію Вішньову (м. Мукачево). Тренер більш детально описав катастрофічно важку ситуацію, яка наразі є у Федерації боксу Закарпаття. А саме, вказав на абсолютну відсутність налагодженості управління Федерацією збоку її керівництва, повну неналагодженість між районними осередками, які самі вирішують свої проблеми на місцях, а керівництво обласної федерації зовсім не підтримує їх та не допомагає. Тренер озвучив і факти неналежної організації обласних змагань, які проводилися під контролем президента Федерації Рудольфа Берштейна. Слід зазначити, що Валерій Вішньов є одним з найбільш авторитетних тренерів на Закарпатті та одним з найстарших, який працює на посаді тренера з 1984 року. Валерій Вішньов за обставин неналежної адміністративної роботи змушений сам вирішувати питання фінансування дітей, які представляють нашу область на чемпіонатах України та міжнародних змаганнях. 

Головний тренер наголосив на тому факті, що за останні 5 років під керівництвом Рудольфа Берштейна жодного разу не проводилися семінари з тренерами чи суддями, жодного разу не проводилися збори за рахунок Федерації боксу області, жодного разу не надавалася належна фінансова та адміністративна допомога осередкам з боку Федерації боксу області. 

Було озвучено також ряд інших проблемних питань. 

На Форумі була надана можливість виступити також представникам районних осередків та тренерам з боксу. Особливу увагу викликав виступ заступника голови Федерації Ужгорода Ігоря Малька, який розповів про повну відсутність співпраці між міською та обласною федераціями. А також вказав на повне ігнорування розвитку боксу у місті з боку керівництва обласної федерації. 

У ході Форуму його головуючим Михайлом Данилом було презентовано Програму розвитку боксу у регіоні на 2015-2020 роки. 

Михайло Данило озвучив напрямки майбутнього розвитку боксу на Закарпатті. Зокрема, розповів про проведення семінарів, передбачених програмою, для тренерів і суддів із залученням спеціалістів з інших регіонів України. Йшлося і про вирішення питання забезпечення клубів Закарпаття, оснащення екіпіровкою та спортивних одягом спортсменів збірної області. Також, за словами М. Данила, планується проведення навчально- тренувальних зборів та направлення тренерів на курси підвищення кваліфікації до м. Києва тощо.

Андрій Стрижак, аналізуючи зазначену програму, розповів про намір проведення Чемпіонату України вперше в історії на території Закарпатської області. А. Стрижак також запропонував фінансування цієї програми у розмірі до півтори мільйони гривень щорічно. 

Підводячи підсумок Форуму, слід наголосити на тому факті, що завдяки підтримці Андрія Стрижака 11 березня 2015 року юнацька збірна області (у кількості 10 осіб) отримала можливість поїхати на навчально-тренувальні збори до м. Коломиї. Фінансування збірної області для участі у зборах (а це понад 30 тисяч гривень) Андрій Стрижак взяв особисто на себе, питання було вирішено негайно. За його підтримки з Києва на Закарпаття прибув Заслужений тренер України та майстер спорту СРСР з боксу Зам’ятін Ігор Борисович, який наразі на безкоштовній основ проводить тренування у спортивному клубі Іппон. Тобто розвиток боксу в області одразу виходить на новий рівень. 

Головуючий Форуму Михайло Данило запропонував учасникам проголосувати за втілення презентованої програми та подання звернення на адресу голови Федерації боксу України щодо призначення Андрія Стрижака головою відокремленого підрозділу Федерації боксу України в Закарпатській області. А також доручення йому повноважень розвитку боксу на Закарпатті. Ця пропозиція була підтримана присутніми та проголосована одноголосно. 

На Форумі були присутні представники ЗМІ для публічності та прозорості його роботи.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp