Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На Закарпатті значно зменшилася дитяча злочинність

18 березня 2015 р., 17:01

Про це розповіли сьогодні на засіданні координаційної ради у справах дітей.

У середу, 18 березня, під головуванням начальника служби у справах дітей Світлани Якімеліної відбулося засідання координаційної ради у справах дітей при Закарпатській ОДА.

 

Про підсумки роботи з питань запобігання жебракуванню, бродяжництву, бездоглядності, профілактики правопорушень та злочинності серед дітей за підсумками 2014 року поінформував старший оперуповноважений в особливо важливих справах сектору кримінальної міліції справах дітей УМВС України в Закарпатській області Андрій Курта. Так, за словами підполковника, торік злочинність серед неповнолітніх краю зменшилася на 22,8% у порівнянні з 2013року (300 злочинів проти 389).

Представник міліції навів кілька статистичних даних. Зафіксовано зменшення злочинності за такими напрямками, зокрема, тяжких та особливо тяжких - з 260 до 221; хуліганств - з 9 до 3; шахрайств - з 6 до 3; грабежів - з 17 до 13; угонів автотранспорту - з 16 до 10; крадіжок чужого майна - з 260 до 221.

Посадовець також зазначив, що фіксується зменшення на 7,3% кількості неповнолітніх учасників скоєння злочинів - з 232 до 215. Вдвічі зменшилась кількість неповнолітніх, які скоїли злочини в стані алкогольного сп’яніння - з 18 до 9.

Працівники служб та кримінальної міліції у справах дітей минулоріч здійснили перевірки у 932 торгівельних закладах, і з’ясовували, чи реалізовують вони спиртні напої та тютюнові вироби неповнолітнім. Відтак, у 32 – виявлено порушення, за результатами яких складено адмінпротоколи.

«Впродовж року обстежено 1213 неблагополучних сімей, вилучено 133 дитини, - розповів підполковник Андрій Курта. - За невиконання батьківських обов’язків попереджено 501 особу з числа батьків та ініційовано притягнення до відповідальності 133 тат і мам».

Аби ефективніше виявляти бездоглядних дітей та протидіяти криміногенній ситуації, фахівці провели 500 профілактичних рейдів «Ялинка», «Діти вулиці», «Канікули», «Вокзал», «Підвал» тощо, в ході яких виявлено 254 дитини, схильні до правопорушень, вживання алкогольних, токсичних речовин, інших негативних проявів, у тому числі 212 дітей вилучено, що на 7,6 % більше, ніж за відповідний період минулого року. До обласного притулку для дітей влаштовано 148 дітей.

«Проведення дієвих заходів дало змогу суттєво зменшити рівень дитячої бездоглядності та безпритульності в краї, - зауважив Андрій Курта. – Так, на початок 2015 року на обліку служб у справах дітей перебуває 22 неповнолітніх, які систематично самовільно залишають місце постійного проживання».

Андрій Юрійович акцентував увагу на проблемних питаннях, зокрема, оперативного інформування підрозділами кримінальної міліції служб у справах дітей щодо нещасних випадків, які призвели до загибелі дітей.

Занепокоєння викликає ріст на 21,2% кількості неповнолітніх, які раніше скоювали злочини (з 33 до 40).

Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДАОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com