Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Роми облаштовують свою "державу" у місті над Латорицею (ФОТО)

3 квітня 2014 р., 17:06

Сьогодні з самого ранку мукачівські роми приступили до робіт з проведення водогону на території свого поселення - це вулиці Трудова, Проектна та Менделєєва.

Як відомо, майже 700 тисяч гривень заклали в бюджет на 2014 рік депутати Мукачівської міської ради саме на фінансування робіт з капітального ремонту водопровідних мереж в районі ромського поселення. Але на сьогоднішній день управління Державної казначейської служби України Закарпатської області проводить платіжні документи і виділяє кошти виключно на «захищені» соціальні статті. Зрозуміло, що цих грошей роми скоро не побачать. Тому представники ромської громади вирішили почати діяти самостійно. 


За сприяння ромських лідерів - національного барона Лакатош К.К., старости ромського поселення, старійшин і глав вуличних комітетів, які підтримали цю ініціативу і придбали за власні кошти близько 3 кілометрів труб, замовили будівельну техніку. 

До роботи приступили, як прийнято в таборі, і старі й малі. 


«Ми не могли більше зволікати, - розповідає ромська староста Олександр Балог. - Мені соромно дивитися в очі вагітним жінкам з кількома дітьми на руках, які носять воду в 300-400 метрах, щоб випрати одяг. Зростає соціальна напруженість в таборі, люди чули про обіцянки влади, і чекають рішучих дій. Раніше мені вдавалося їх заспокоювати, мовляв, холодно, роботи починати рано. Але тепер не проходить жодного дня, щоб я не вислуховував за воду. 


Завдяки національному барону, старійшинам, роботи вдалося почати. Роми допомагають безкоштовно, але є певні роботи, які стоять значні суми. Наприклад, за екскаватор ми платимо 200 гривень на годину. Дуже сподіваємося, що отримаємо ще якусь фінансову допомогу». 

Водночас, за рахунок міського бюджету була розроблена проектно-технічна документація на суму майже 30 тис. грн. На нараді в міськвиконкомі було розглянуто питання залучення донорських організацій та фінансування робіт з реконструкції водопроводу. 

Надзвичайно важливий факт самоорганізації ромів, які останнім часом проявляють активність у проведенні робіт з благоустрою ромського поселення. На жаль, в повному обсязі коштів на ремонт системи водопостачання не вистачає. 

Сподіваємося, ця добра традиція буде підтримана і владою, і громадськими організаціями, і, що найважливіше - меценатами та донорами, - повідомляє БФ "Розвиток".

Нагадаємо, що 25 березня 2014 року з моніторінговим візитом Мукачево відвідали Аксана Філіпішина, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та Ольга Жмурко, директор програми «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження». Під час візиту були обговорені проблеми життя ромського населення у місті Мукачеві.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp