Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Лісовий фонд Закарпаття - з достатнім запасом деревини. Але чи на довго?

25 березня 2015 р., 15:33

Упродовж січня-лютого 2015 року в лісовому фонді зафіксовано 36 випадків незаконних рубок, загальною масою 241 кбм

У середу, 25 березня, у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг начальника управління лісового та мисливського господарства краю Михайла Липчея. Посадовець розповів представникам мас-медіа про пріоритетні напрямки в роботі, а саме – відновлення закарпатських лісів та їх охорону від незаконних рубок. 

«У Карпатському регіоні зосереджено майже 40% деревних запасів України, з яких найбільше – припадає на Закарпатську область, - розпочав свій виступ Михайло Степанович. – Лісовий фонд краю представлений високопродуктивними деревостанами з бука, ялини, ялиці, дуба, явора, ясена, загальний запас яких становить понад 200 млн.кбм.» 

За словами головного лісівника краю, на сьогодні лісовідновлення проводиться здебільшого штучним способом - вручну висаджується 5-7 тис.шт. на 1 га сіянців. Природне ж оновлення здійснюється на зрубах, які вже через рік після вирубки заліснюються. Під лісовими розсадниками зайнято понад 60 га, де щорічно вирощується до 10 млн. стандартного садивного матеріалу. 

Відтак, посадовець вдався до конкретних цифр: «До прикладу, торік лісовідновлення проведено на площі 3139,3 га, в тому числі посадкою лісових культур 1209,4 га та 1929,9 га шляхом природного поновлення. У 2015 році лісовідновлення заплановано провести на площі 3100 га, з яких 1200 га складають лісові культури. Станом на 24 березня п.р. лісовідновлення проведено в обсязі 200,7 га, з них посадка лісових культур становить 103,0 га та 97,7 га – природне поновлення», - поінформував журналістів Михайло Липчей. 

Що стосується питання охорони лісу від незаконних рубок, то за словами Михайла Степановича, у цьому напрямку вже є певні напрацювання. «Упродовж січня-лютого 2015 року в лісовому фонді зафіксовано 36 випадків незаконних рубок, загальною масою 241 кбм., - розповідає керівник лісового відомства. - Нанесено шкоди в матеріальному еквіваленті на понад 800 тис.грн. Невиявленими лісопорушниками у 7 випадках незаконно зрубано 45 кбм деревини. Працівники лісової охорони секвестровано 41 кбм незаконно зрубаної деревини.

Відтак, матеріали по 21 випадку незаконних рубок обсягом 233 кбм на суму збитків 774,5 тис.грн. передані на розслідування в правоохоронні органи та суди». Відтак, працівники лісогосподарських підприємств краю притягнули до адміністративної відповідальності за незаконну рубку 16 лісопорушників, на яких складено адмінпротоколи на суму штрафів 1,6 тис.грн., за 8 винесеними постановами сплачено добровільно.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com