Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді обговорили питання збереження міжконфесійного миру та порозуміння у краї

30 березня 2015 р., 14:05

Найголовніше, щоб всі ми намагалися знаходити спільну мову і знаходили її, щоб всіма силами берегли той громадянський спокій, який маємо тут у нас, в Закарпатті

Сьогодні голови обласної державної адміністрації Василь Губаль та обласної ради Володимир Чубірко зустрічалися із представниками релігійних конфесій – єпископами та настоятелями церков краю. Такі зустрічі напередодні Великодня є традиційними, вони стають імпульсом до подальшого співробітництва місцевого самоврядування та духовенства області. На них йдеться про актуальні проблеми церков сьогодення. Цього разу йшлося і про суспільну ситуацію у країни, області та про збереження міжконфесійного миру та порозуміння.

Серед присутніх настоятелів церков були – керуючий Мукачівською єпархією УПЦ архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, єпархіальний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік, секретар Хустською єпархією УПЦ архімандрит Іов, керуючий Закарпатською єпархією УПЦ КП єпископ Варсонофій, єпископський єпископ Мукачівської дієцезії Мукачівської римо-католицької церкви Антал Майнек, старший єпископ Союзу вільних церков християн євангельської віри України Василь Райчинець , голова обласного об’єднання християн віри євангельської-п’ятидесятників Віктор Хрипта, голова обласного об’єднання євангельських християн-баптистів Іван Кондор та інші.

Керівники області запевнили духовенство, що влада Закарпаття відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства, до підтримки релігійних громад. Такі зустрічі й надалі будуть відбуватися, влада буде реагувати, де це необхідно, де можна надати правову та іншу допомогу.

Василь Губаль зазначив, що нині головне – це те, що Закарпаття об’єдналося як ніколи. «Наші військові показали справжній патріотизм. Я хотів подякувати вам за ваші молитви, за практичну допомогу, за гуманітарну допомогу військовим та пересенецям. Ми розробили програму підтримки воїнів, які повертаються, вже створюється відповідний центр. І тут теж доречна ваша допомога», - зазначив голова ОДА.

Керівник краю повідомив, що було вже зроблено на прохання духовенства після минулої зустрічі. Область зверталася з питань встановлення тарифів на енергоносіїв для церковних громад. Реакції зі сторони центральних органів поки ще нема. «Але ми робимо ставку на енергозберігаючі технології. В бюджетних установах переводимо опалення на альтернативні види – в першу чергу відходи деревообробної галузі. Зараз обласна рада виділила 36 мільйонів з обласного бюджету на переведення опалення на альтернативні види опалення», - зазначив Василь Губаль.

Володимир Чубірко зауважив, що на жаль, багато закарпатських родин святу Пасху зустрічають із сумом у серці – у них війна забрала життя дорогих людей. «Багато наших земляків зараз в зоні АТО або готується туди поїхати. Тому такою важливою є місія духовних пастирів: священнослужителі вміють знайти саме ті слова, які здатні не тільки стишити душевний біль, але і зняти напругу серед людей.
Важко зараз переоцінити роль Церкви, яка не залишилась осторонь подій у країні. Боже слово сьогодні рятує від зневіри і розпачу, вселяє віру і надію. Хочу через вас передати слова глибокої шани і вдячності тим священикам, котрі зараз перебувають в зоні АТО, хто допомагає в забезпеченні наших воїнів всім необхідним. Ми всі віримо, що молитви за нашу Україну, за наших людей, за мир, які сьогодні звучать у храмах, почує Господь і мир настане.

Сьогодні наша країна переживає найскладніші часи новітньої історії – і в економічному та соціальному плані, і в політичному. А попереду – можливо, ще складніші часи. Очевидно, маємо пройти і цей шлях очищення, зокрема і духовного, щоб оцінити те, що маємо, і зрозуміти те, чого хочемо. Тому зараз нам треба зібрати всі сили і з Божою поміччю працювати – всією громадою. Найголовніше, щоб всі ми намагалися знаходити спільну мову і знаходили її, щоб всіма силами берегли той громадянський спокій, який маємо тут у нас, в Закарпатті. І в цьому роль духовенства теж важко переоцінити», - вважає керівник ради.

Єпископ Феодор відзначив, що на сьогоднішній день саме головне побажання, щоби Господь дав нам мир і стабільність. «Кожен день – жахливі звістки зі сходу країни. Маємо багато переселенців, тому доцільно допомагати й цим людям, щоби вони відчули опіку», - запропонував владика.
Василь Губаль зазначив, що в області є штаб, є «гаряча» лінія для переселенців. Вже зареєстровано більше 3,6 тис. людей, які переселилися.» Всі люди розселені, допомагаємо з працевлаштуванням, є такі які прийняли рішення і вже оселилися».

Володимир Чубірко в свою чергу повідомив, що область звернулася в центральні органи з пропозиціями щодо облаштування споруд для переселенців. Тих, хто звертається до церкви, цим переселенцям готова допомагати і влада, - каже керівник ради.

Єпископ Мілан Шашік констатував, окрім подій на сході, де ведеться війна, маємо й економічну проблему - збідніння народу. «Це вдарило по кожній родині. Дорогим став і хліб, й інші продовольчі товари. Що робити людям у цій ситуації? Хотілося б побажати, щоби вдалося розв’язувти ці проблеми. Молимося за нашу державу, за мир», - зазначив владика.

Василь Губаль зауважив, що наразі ціна на борошно зменшилася дешевшим буде і хліб. Також запропонував допомогти тій категорії населення, яка цього потребує. «Влада хоче спільно звернутися до підприємців-хлібоперкарів, щоби допомогли краянам, які опинилися в скрутній ситуації з придбання великодніх Пасок».

Єпископ Василь Райцинець зазначив, що церква готова допомагати тим воїнам, які повертаються з війни. «Вже сталися десятки самогубств, адже вони пройшли нелегкий шлях, не можуть облаштуватися в мирний час. Натомість ми бачимо через засоби телебачення про масштабну корупцію в країні. У людей різна позиція до влади, тому мають бути зміни у країні. Влада має більше реагувати на потреби людей».

Володимир Чубірко погодився з такими тезами і вважає, в країні за рік реформ не зроблено. «Громади готові до реформ. Наші сусіди це давно вже зробили, і вони нам готові надавати рекомендації. Ні медицина, ні освіта, ні правоохоронні структури не реформовано. Треба реальні реформи, через підняття соціальних стандартів», - вважає керівник ради.
Керівництво області привітали представників найбільших в Закарпатті конфесій всіх з наступаючими святами.

Святі отці зі свого боку подякували керівництву області за шану і повагу, яку виказують депутати своїми добрими справами та побажали всім закарпатцям добра, щедрої Паски, сонячного многолітня, любові й радості.

Наприкінці зустрічі ради церков і релігійних організацій запропоновано прийняти звернення до жителів Закарпатської області про об’єднання заради миру в Україні, збереження її незалежності та територіальної цілісності

«Закликаємо усіх жителів Закарпаття, політиків, представників громадських організацій об’єднатися у пості та молитві заради подолання зовнішньої агресії, встановлення миру, довіри, братерства та відновлення територіальної цілісності нашої української держави. Закликаємо віруючих усіх Церков та релігійних організацій області до організації надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців у зоні АТО та сім’ям вимушених переселенців зі Сходу України.
Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати усі труднощі! Шановні краяни! У переддень Великодня прийміть найщиріші вітання з нагоди одного з найвеличніших свят для усіх християн – Воскресіння Христового! Нехай ці світлі прийдешні дні подарують нам усім мир, радість, духовне піднесення. Закликаємо на всіх благословення Боже», - йдеться в проекті заяви.



Прес-служба облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp