Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Що робити з Солотвинським солерудником? Обласна влада радитиметься з фахівцями та урядовцями

2 квітня 2015 р., 15:20

Про це нині говорили у ОДА

Про процедуру ліквідації та загалом справи, пов’язані із Солотвинським солерудником, ішла мова у Закарпатській ОДА. Аби краще вивчити ситуацію та намітити подальші кроки, керівник краю у четвер, 2 квітня, провів зустріч з керівником державного підприємства "Солотвинський солерудник" Олександром Поштуком. Василь Губаль визнав, що справа надзвичайно складна, й водночас її слід вирішувати, хоча силами Закарпаття це навряд чи вдасться.

Як відомо, шахти підприємства не працюють, вони затоплені, а на території, прилеглій до виробітків, утворюються карстові провалля. Частина територія селища Солотвино, що в Тячівському районі, визначена зоною надзвичайної ситуації. Триває процедура банкрутства (борг підприємства, в тому числі перед державними структурами, сягає 20 мільйонів гривень), Кабміном прийняте рішення про ліквідацію ДП. Олександр Поштук наголошує: щоби виконати ліквідацію, слід спершу провести геологічну розвідку, й просить клопотати про виділення коштів на ці потреби з державного бюджету. Наразі ж ідеться і про процедурні моменти процесів банкрутства і ліквідації.

Після обговорення певних юридичних аспектів керівник солерудника та голова ОДА порушили теми перспектив видобування солі в Тереблянському родовищі (до слова, зведення житлового кварталу для переселенців з Солотвина у селищі Теребля свого часу мотивували саме тим, що там є поклади солі), а також можливості відновлення видобутку солі у Солотвині, тобто, відновлення роботи солерудника після проведення комплексу заходів.

Керівник області визнав, що знайти відповідь на питання про те, як виходити із задавненої критичної ситуації із солерудником, нині дуже складно й наразі бракує всіх даних, аби визначатися з конкретним планом дій. Власне, це можна робити тільки з спільно з державними, урядовими структурами й комплексно. Відтак обласна влада звертатиметься до Кабінету Міністрів, радитиметься з фахівцями та ініціюватиме проведення переговорів на рівні міністерств і державних відомств, щоби знайти оптимальний шлях вирішення справи. Як акцентував голова ОДА, першу нараду з цього приводу він планує провести після Великодня. Також ситуацію вивчатимуть власне на місці. До слова, у Солотвині є комплекс проблем, пов'язаний як із ситуацією з солерудником, так і загалом з інфраструктурою селища. Керівник області під час робочої поїздки на Тячівщину дав старт розв’язанню кількох із них (так, до прикладу, у найближчі два тижні селище отримає нову дорогу), решта ж потребує більше часу і зусиль. Тож робота триватиме.

Довідково: Промислова розробка Солотвинського родовища кам’яної солі розпочалася у 1778 році. Було збудовано і діяло 9 рудників. Відпрацьовано і затоплено сім шахт, суміжних з шахтою № 8 і № 9, які діяли останніми, і розробка яких розпочата відповідно у 1886 та 1975 роках. У них видобувалась кам’яна сіль підземним способом у складних гірничо-геологічних умовах на глибині 450 метрів.


Масштабні руйнування на підприємстві розпочались у 2004 році. Пізніше активізувались зсувні та карстові процеси на території смт Солотвино: пошкоджено ряд житлових будинків, інфраструктуру, дороги. Затоплено підземні відділення республіканської та обласної алергологічних лікарень. Кількість та об’єм проваль в урочищі Чорний Мочар смт Солотвино збільшувались і склали мільйони кубометрів. Міністерств надзвичайних ситуацій України вперше підтвердило державний рівень надзвичайної ситуації у смт Солотвино у 2010 році.

У 2013 році Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення ліквідувати ДП «Солотвинський солерудник». На ліквідацію та екологічну реабілітацію території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» було заплановано витратити 339 млн. грн., очікувана тривалість робіт – 7 років, як тоді повідомляли з Уряду.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp