Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські нарциси тішити туристів не квапляться

21 квітня 2015 р., 17:42

Квіти почнуть цвісти не раніше 10 травня.

Туристи в очікуванні: коли нарешті почне цвісти славнозвісна Долина нарцисів, що в урочищі Кіреші неподалік Хуста.

 

Як повідомив Uzhgorod.in під час телефонної розмови начальник відділення природоохоронного науково-дослідного відділення «Долина нарцисів» Карпатського біосферного заповідника Олександр Навроцький, нині Долина не цвіте і у найближчі дні цього не станеться. «Розпочне цвісти, скоріш за все, тільки ближче до 10 травня. Холодно у нас, - каже пан Навроцький. Я не виключаю, що нарцис може порадувати ще на початку травня. Але масового цвітіння Долини чекаємо всередині наступного місяця».

У Карпатському біосферному заповіднику кажуть, що традиційно масове цвітіння нарциса вузьколистого припадає на 9-15 травня. Однак все залежить від багатьох чинників - температури, кількості опадів тощо. До прикладу, торік наприкінці квітня було кілька днів із температурами вище 20 С, що безпосередньо вплинуло на початок цвітіння нарцису – воно розпочалось 1-2 травня. Загалом, Долина цвіте всього 23 дні.

Але якщо ви вже запланували поїздку на ці чи наступні вихідні, то на заповідній території є ще 21 вид рослин та близько 15 видів тварин, які занесені до Червоної книги України. Тут також діє еколого-освітній центр «Музей нарцису», де вам розкажуть про флору і фауну Долини та історію заповідника, про людей, які зробили внесок у її збереження, а також про всі особливості біології та екології нарцису вузьколистого.

До речі, плата за пішохідну екскурсію маршрутом у Долині нарцисів у період цвітіння (із відвідуванням еколого – освітнього центру) складає 20 грн. для дорослих, 15 грн. – для студентів та 10 грн. - для школярів.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp