Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські школярі разом з представниками "Рентер" запустили в річки краю 40 тисяч мальків струмкової форелі (ФОТО, ВІДЕО)

17 травня 2015 р., 11:05

Зарибили фореллю 15 притоків шести річок

Група енергетичних компаній "Ренер», яка займається будівництвом об'єктів відновлювальної енергетики в Закарпатській області (будує гідро та сонячні електростанції), з власної ініціативи провела заходи по зарибленню гірських річок мальком рідкісного виду лососевих риб, а саме - форелі струмкової. Таку акцію група проводить вже кілька років поспіль у Перечинському, Тячівському, а цьогоріч і в Рахівському районах.У 15 притоках шести річок в 6-ти селах цих районів випустили 40000 штук мальків . Зариблення проводилася спільно з інспекторами управління рибоохорони Закарпаття та за участі представників держлісгоспів та місцевого самоврядування. Михайло Фіцай сільський голова с. Лопухово акцією задоволений, каже: «За підтримки групи енергетичних компаній «Ренер» ми сьогодні на відстані 25 км від села Лопухово зарибили три потічки – Великий Безіменний, Малий Безіменний і Перехресний.

Це початок акції. Наші річки потерпають, в останні роки риби у річках все менше. Я думаю, що пройде два-три роки і кількість риби збільшиться». За словами Миколи Михальчича, головного лісничого Краснянського лісництва, таку акцію підприємство проводить щороку. «Минулого року за їх сприяння було засіяно річки в кількості 10 тис. Цього року 15 тис.: 10 – Краснянське і 5 тис. в Рускій Мокрій», - коментує головний лісничий.

Паралельно з даним заходом група енергетичних компаній «Ренер» провела виховну акцію по зариблення річок дітьми із шкіл та шкільних лісництв. Понад 50 школярів - вихованців Краснянського, Видричанського шкільного лісництв , а також вихованців Тур'я -Полянської школи дізналися від єгерів, лісничих та інспекторів, представників групи енергетичних компаній "Ренер", про струмкову форель, її походження, спосіб життя, харчування, місця проживання, як її правильно відтворювати та оберігати. А після показового навчального зариблення кожен учасник мав можливість особисто зарибнити річку фореллю і зробити свій вклад для збереження та відтворення цього рідкісного виду лососевих риб. Вчителі, які виховують в учнях любов до природи, стверджують – крім відтворювального і природоохоронного, акція матиме і виховний характер.

«Такою співпрацею, такою акцією ми виховуємо в наших учнях бережливе ставлення до нашої природи. Наші учні постійно беруть участь у таких акціях», - запевняє Марина Сойма, керівник гуртка «Юний лісівник» Краснянської ЗОШ. Оксана, учениця Видричанської ЗОШ додає: «Ми випускали риб для того, щоб вони розмножувались і наша природа була такою ж цілою, прекрасною як вона є», її однокласник Віктор розповідає: «Я сьогодні запустив близько 300 рибок і думаю, що із них виростуть гарні риби, які будуть збагачувати нашу природу».

«Заходи є частиною робіт, які проводяться групою енергетичних компаній «Ренер» із збереження та відтворення рідкісних видів риб, - пояснює Юрій Сас, керівник департаменту по зв'язках з громадськістю групи енергетичних компаній "Ренер". - При будівництві наших об’єктів завжди застосовуються високотехнологічні конструкції, суворо дотримується пропуск санітарних витрат води. Усе це робиться для забезпечення життєдіяльності усіх водних організмів та безпечного мігрування риби цілий рік, а особливо у нерестовий період».

Заходи по зарибненню проходили не тільки там де діють об’єкти групи енергетичних компаній «Ренер», а і там, де нема або ж плануються. Загалом з 6 по 12 травня у притоки гірських річок було випущено 40 тисяч мальків. З них - 10000 мальків було випущено у притоки р. Красношурка, що в с. Красна Тячівського району, по 5000 в річку Яновець в с. Р. Мокра та річку Брустурянка в с. Лопухово, в Рахівському районі було зариблено 5000 у притоки річки Павлик в с. Видричка та 5000 у потік Великий в с. Костилівка, а також ще 10000 мальків було випущено в притоки р. Шипіт в с. Тур'я Поляна Перечинського району.Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com