Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Українці назвали найбільш корумповані державні відомства

17 червня 2015 р., 18:25

Судям немає рівних, а корупція у вишах сприймається як невід’ємна частина навчання

Більше чверті (27%) жителів України вважають суди найбільш корумпованим державним органом. Про це з посиланням на дослідження TNS On-line track за травень 2015 р. повідомили у прес-службі TNS в Україні.

Також до топ-5 входять міліція, прокуратура, медичні установи та ДАІ.

Майже кожен десятий опитаний вважає, що всі перераховані державні структури однаково корумповані.

Незважаючи на такий результат, за минулий рік українці частіше давали хабарі в лікарнях та інших медичних установах - 84% хабарів опитаних припадало саме на цю сферу, тоді як суд і прокуратура є найменш поширеними структурами дачі хабарів.

Така різниця в репутації органів і реального рівня дачі хабарів, можливо, пов'язана з кількома факторами.

"По-перше, це частота звернення до тих або інших державних інстанцій, адже хворіють громадяни частіше, ніж звертаються до суду. А по-друге, хабарі в медицині є почасти добровільними, і в основному даються людьми за своєю волею, після надання послуг, і у якості "подяки", - йдеться в повідомленні.

Цікавою є оцінка корумпованості сфери освіти - по сприйняттю вона опинилася на останньому місці і сприймається як найменш корумпована структура в Україні. Проте за кількістю хабарів вийшла на друге місце. Таким чином, хабарі у сфері освіти сприймаються населенням як невід'ємна частина процесу отримання атестата або диплома.

Що стосується подолання корупції, то українці дають неоптимістичні прогнози. Так, найбільш позитивно респонденти оцінюють темпи подолання корупції у сфері освіти - 37% вважає, що її можна подолати досить або дуже швидко, але майже стільки ж вважають, що цей процес буде дуже повільним. А судова система, завдяки своїй репутації, знову очолює ТОП організацій, найменш схильних до викорінення корупції. Майже половина українців впевнені, що викорінення хабарництва буде просуватися повільно або навіть вкрай повільно.

П'ята хвиля дослідження проводилася із 15 по 21 травня 2015 р. методом онлайн-опитування. Географія дослідження: вся Україна, міське населення. Цільова аудиторія: чоловіки і жінки у віці від 18 до 55 років. Вибірка - 1000 осіб, квотна за статтю, віком, регіоном і розміром населеного пункту.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com