Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

За світло закарпатці сплачують Росії?

11 квітня 2014 р., 13:44

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція ініціативної групи ужгородських підприємців, які мають претензії до роботи ПАТ «Закарпаттяобленерго».

На наступний вівторок вони готують мітинг перед підприємством. Підприємці кажуть: якщо їхні вимоги не візьмуть до уваги, вони блокуватимуть роботу «Закарпаттяобленерго». Мітинг призначили на вівторок, 15 квітня. 

За словами підприємця Олександра Суханова, найбільше дошкуляють переодплати за два місяці наперед, яких вимагає обленерго, та вартість документів за ті чи інші послуги (без самих робіт, а тільки дозволи, розрахунки тощо). При цьому добитися, як формуються тарифи і за що взагалі потрібно платити, ніхто не може. Якщо хтось хоче завести у будівлю три фази, то повинен сплатити 24 тис.грн!, зробити техумови на 2 кВт – 8 тис.грн. 

«Звідки вони беруть свої тарифи - таких даних просто не існує. Крім того, підприємець має сплатити витрати на проведення лінії, стовпи, кабелі та все інше. Тобто монополіст обленерго отримує гроші, нічого не роблячи, - каже Олександр Суханов. - Є інформація, що справжнім власником «Закарпаттяобленерго» є Росія. Як з цим миритися, що ми свої гроші повинні віддавати Росії? Ми за реприватизацію «Закарпаттяобленерго». 

Підприємець Ярослав Шафарь розповів: 

«Раніше Громадська рада при Закарпатській ОДА зверталася до НКРЕ, оскільки наші юристи вважають, що це незаконно. Представник НКРЕ п. Власенко відповів, що впливати на обленерго неможливо, бо «Україна понизить позицію у рейтингу Світового банку». Тобто нам розказують казки». 

«На мою думку, перший крок, який повинен бути у спілкуванні – націоналізація таких організацій, як обленерго і «Закарпатгаз». Це перший крок до перезавантаження нашої країни. Лише тоді вони почнуть реагувати на громаду. Бо наразі вони дуже захищені подібними відповідями своїх юристів», - вважає Я. Шафарь. 

Іван Белецький, представник об’єднання кількох громадських організацій заявив: 

«Різними авансами тиснуть на підприємців, у цьому немає ніякого сенсу і моральності. Чому, чим більше підприємець використовує енергії, тим більше зростає тариф за спожиту енергію? Для населення, я вважаю, це незрозуміло». 

Учасники прес-конференції також порушили тему лімітів на електроенергію та пояснили, як їх виконання чи невиконання впливає на роботу підприємців. Йшлося і про відключення (без попередження) електроенергії, яке зупинило, наприклад, діяльність турбази у гірському районі. Бо підприємець повинен був сплатити тільки авансу 60 тис.грн. З

а словами І. Белецького, наступного вівторка підприємці та представники громадськості планують мирну акцію: 

«О 10.00 зберемося біля будівлі обленерго в с. Оноківці та запрошуємо усіх, кому це цікаво. Підприємці підготували перелік вимог до дирекції підприємства та термін їх виконання чи хоча б розгляду». 

«Якщо наші вимоги не будуть задоволені, йтиметься вже про блокування роботи обленерго», - каже О. Суханов. Одна з вимог – переглянути чинні тарифи на електроенергію за участі фахівців, юристів, представників громади, можливо, навіть із залученням закордонних експертів та встановити економічно обґрунтовані тарифи на технічні умови, - розповів підприємець Микола Желізняк. 

Він наголосив і на важливості запровадження конкуренції та альтернативних джерел енергії. 

Головна вимога – встановити оплату за спожиту електроенергію по факту «спожив- сплатив», згідно з показниками лічильника. А також – відмінити всі інші додаткові платежі за електроенергію (передплати у вигляді авансових платежів, плату при недоборі та переборі потужності, плату за недовантаженість власних трансформаторних підстанцій і т.д.) 

«Якщо ми хочемо жити «як у Європі», то маємо, як і там, платити за те, що спожив, а не здійснювати якісь платежі наперед», - додав Олександр Суханов.
Ужгородський прес-клуб реформ

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com