Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Як Закарпатський краєзнавчий музей 70-річчя відзначав (ФОТО)

19 червня 2015 р., 18:01

Урочистості з цього приводу відбулися сьогодні, 19 червня

У п’ятницю, 19 червня, у каплиці Ужгородського замку відбулися урочисті заходи з нагоди 70-річчя від дня створення Закарпатського краєзнавчого музею. Нині цей заклад – не лише провідна в краї скарбниця історичної пам'яті, а й осередок науки, культури і туризму.

На свято запрошені керівники музейних установ Словаччини, Чехії, Угорщини, Румунії, Польщі та інших європейських країн та вітчизняних музеїв, консули країн-сусідок, громадськість, творча інтелігенція та представники обласної влади.
Відкрив святкове дійство директор музею Василь Шеба, який розповів про історію створення цього унікального закладу, етапи його становлення і розвитку. Сьогодні це місце і для зберігання реліквій, і для наукових досліджень та затребуване джерело провідників культури, - наголосив він.

 

Далі учасників свята, організаторів та головних «винуватців» торжества – музейних працівників нашого краю - вітали керівники обласної влади, гості та митці Закарпаття. Зокрема, голова ОДА Василь Губаль, голова облради Володимир Чубірко, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба.
Василь Губаль зазначив, що заклад вже відомий за межами нашого краю, його добре знають і в країнах Європи. 

«Ви не тільки зберігаєте свідчення минувшини нашого краю, власне, саму його історію –. Ви також робите чимало для популяризації знань про Закарпаття. Саме завдяки вам про особливу і дуже цікаву історію краю дізнаються чимало людей. Щира вдячність вам за все. Запевняю, що влада вам і надалі допомагати, будемо робити все можливе для розвитку музею. Радий бути присутній на цьому святі в колі інтелігенції і в цих стінах, тут – уся історія Закарпаття», - сказав голова ОДА. Василь Губаль також подякував і за увагу музею до сучасності, до історії, яка твориться нині – адже у закладі вже створені збірки та експозиції про події Революції Гідності та АТО.
Володимир Чубірко наголосив, що дуже почесна і водночас високо відповідальна справа зберігати культурні надбання народу. «Тут працюють патріоти краю, які щоденно приймають туристів з усіх куточків світу, які популяризують наші край, які дбають про збереження історичних пам’яток", - зазначив він. 

Запевнив присутніх, що обласна рада підтримує творчу інтелігенцію, яка виступила з ініціативою надання Закарпатському обласному краєзнавчому музею імені видатного історика, археолога, етнографа, засновника музейної справи в Закарпатті Тиводара Легоцького. Розгляд цього рішення виноситься на чергову сесію облради.
Кращим представникам колективу музею вручили почесні грамоти і подяки обласних держадміністрації і ради, а також від управління культури і профспілки працівників культури. Першим привітали Василя Шебу, котрий вже більше тридцяти років очолює і розвиває заклад. До вітань приєдналися колеги-музейники, митці та інші краяни, які прийшли вшанувати колектив історичної скарбниці.

До слова, до ювілею заклад підготував дещо особливе. По-перше, видано ошатний двомовний фотоальбом "Скарби Закарпатського краєзнавчого музею", незабаром відбудеться презентація цієї книги. А вже сьогодні у рамках святкування відбулося урочисте відкриття нової експозиції відділу історії «Погано бути чужинцем у власній Батьківщині», що присвячена видатній постаті Тиводара Легоцького і складається з експонатів його приватної добірки. Автори - завідувачі відділів: археології Йосип Кобаль та історії Олена Кобаль.

Прес-служби облдержадміністрації та облради

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com