Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські єпархії не переходитимуть під крило архімандрита Віктора

21 червня 2015 р., 18:08

Інформація про перехід - це спочіб перетягнути до себе людей

Нещодавно в ЗМІ була розповсюджена інформація про те, що нібито 12 парафій Мукачівської та Хустської єпархій Української Православної Церкви змінили своє підпорядкування і увійшли до новоутвореної Карпатської єпархії УАПЦ, очільником якої є архімандрит Віктор (Бедь).

У зв’язку з цим Центр інформації УПЦ звернувся за роз’ясненнями до керівництва закарпатських єпархій і отримав спростування даної новини, яка виявилася черговою дезінформацією.

«Ми знаємо про так звану новоутворену Карпатську єпархію УАПЦ, яку нібито очолює отець Віктор (Бедь). Станом на 15 червня 2015 року жодна парафія та жоден священнослужитель Мукачівської єпархії УПЦ туди не перейшов. Ми не маємо ані письмових, ані усних підтверджень таких фактів», – підкреслює речник Мукачівської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Монич.

Секретар Хустської єпархії УПЦ архімандрит Іов (Стець) також спростовує чутки про перехід місцевих парафій і священнослужителів УПЦ до Карпатської єпархії УАПЦ.

«У нас, слава Богу, все нормально – ніхто нікуди не переходив. Вони можуть спеціально пускати такі чутки, щоб перетягнути до себе людей. Ми подавали запит до Української богословської академії Карпатського університету, на сайті якої була оприлюднена ця інформація, з проханням вказати, які саме наші парафії та священнослужителі перейшли до УАПЦ, але відповіді досі немає. Якщо б вона була, її б вже надали», – зазначив архімандрит Іов.

Слід зазначити, що у червні 2014 року Священний Синод звільнив архімандрита Віктора (Бедя) з посади ректора Ужгородської української богословської академії та направив його в клір Мукачівської єпархії. Але той проігнорував дане рішення, посилаючись на те, що не є кліриком УПЦ, а належить до кліру Еладської Православної Церкви.

Однак, Митрополит Фессалонікійський Анфім (Еладська Православна Церва) у своєму листі в серпні 2014 року повідомив, що архімандрит Віктор (Бедь) не є кліриком цієї Церкви і не надавав Відпускну грамоту від УПЦ, щоб бути прийнятим до її кліру.

Наприкінці минулого року Синод УПЦ вирішив ліквідувати УУБА і заборонити у служінні архімандрита Віктора (Бедя) у зв’язку з «введенням в оману священноначалля, а також за самоправство, розповсюдження завідомо неправдивої інформації та порушення присяги священнослужителя».

УПЦ


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com