Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

"Хліб угорців" організують на Берегівщині

28 червня 2015 р., 10:39

Акція започаткована у 2010 році

Нинішнього року теж відбудуться уже традиційні акції в рамках програми “Хліб угорців”. Програму започаткував у 2010 році професор-юрист з Пейча (Угорщина).Акція передбачає благодійне збирання цьогорічного врожаю зерна на потреби малозабезпечених верств населення Карпатської низовини.

Торік, приміром, 20 тонн його отримали діти-сироти з Великодоброньського дитячого будинку.

Ласло Корінек: "Суть її полягає в тому, що всі бажаючі – фермери-аграрії, сільськогосподарські підприємства, інші структури Карпатської низовини відправляють у визначене місце певну кількість збіжжя, з нього готують муку, з якої відповідно безкоштовно випікають хліб для потребуючих. Завершальна стадія акції відбувається напередодні національного свята Угорщини – Дня святого Іштвана (20 серпня - ред.).

"Випечений із благодійної муки хліб, - каже голова фонду “Про агрікультура Карпатіка” фермер Ласло Оргіді, - є своєрідним символом єднання угорців, їх солідарності. В акції систематично беруть участь 368 постійних наших членів, в основному з числа аграріїв-угорців. Активно підтримують нас в цьому і релігійні громади краю."

Нинішнього року всі бажаючі долучитися до програми “Хліб угорців” можуть доставити свої зернові пожертвування до найближчих недержавних освітніх закладів, звідкіля вони будуть відтранспортовані за призначенням. Урочистості з нагоди відправки збіжжя на випікання в Угорщину відбудуться 16 серпня у В.Доброні, в дитячому будинку “Добрий самаритянин”.

На свято запрошуються всі учасники акції, її організатори. З собою привозити лише символічну кількість зерна та можливо списки осіб, які приєднались до акції.

Микола Горват для Голосу Карпат


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com