Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Повістки в УжНУ ніхто не роздає

5 липня 2015 р., 19:01

У головному виші області спростовують інформацію про примушування випускників до отримання повісток

Унаслідок перекручування фактів, що є неприпустимим явищем у журналістиці, у окремих ЗМІ з’явилася інформація про причетність університету до процесу мобілізації, вручення повісток тощо. Ректорат УжНУ спростував подібні твердження на офіційному сайті вишу. Виш відповідає за навчання, військовий обов’язок його випускників – у компетенції інших структур.

Спекулювання інформацією, особливо у напружений час українського сьогодення, є некоректним та абсолютно незрозумілим.

Фактом залишається те, що жодний студент УжНУ не був мобілізований і університет не роздає повістки. Обхідні листи, які заповнюють випускники вишу, існували завжди й раніше, а хлопці традиційно повинні отримувати відповідний штамп військкомату для завершення процесу оформлення обхідного листа. Тому будь-які інші домисли – інформаційна спекуляція.

Відповідно до Закону України № 3543-XII від 21.10.1993 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (останні зміни вносилися 06.06.2015р.) (стаття 23 «Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації») призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають студенти, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній формі навчання.

Стаття 17 Закону України № 2232-XII від 25.03.1992 «Про військовий обов’язок і військову службу» (останні зміни вносилися 11.06.2015р.) «Відстрочка від призову на строкову військову службу» гласить:

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються у середніх або вищих духовних навчальних закладах з денною формою навчання; в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у навчальних закладах інших держав.

Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі, пише
Uzhgorod.net.ua.

За інформацією проектора УжНУ І.Короля, наразі університет активно працює над тим, щоб у новому навчальному році тут відкрилася військова кафедра. «Випускники військової кафедри дають військову присягу і отримують військове звання молодшого лейтенанта. Своєю чергою це означає, що їх не призиватимуть на строкову військову службу. І питання мобілізації їх узагалі торкатиметься», – каже І. Король.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com