Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Москаль: "Моя присутність тут - це вже половина вирішення проблеми Закарпаття"

17 липня 2015 р., 14:32

Нговий губернатор розповів про свій перший робочий день на новій посаді.

Моя присутність тут - це вже половина вирішення проблеми Закарпаття, в інтерв'ю НВ каже новопризначений голова Закарпатської області. Але незабаром додає: чи не демонізуйте мене! Новий Час розмовляло з Геннадієм Москалем, перекинутим з Луганської області в Закарпатську після стрілянини за участю бійців Правого сектора, в його перший робочий день. Він тільки що закінчив розширена нарада з співробітниками місцевої ОДА і йшов готуватися до наступного - з силовиками. - 

Коли президент запропонував вам очолити область?

- Я ж не можу говорити про те, про що ми говорили з президентом. Як ви думаєте це морально правильно?

- Я питаю не як, а коли? 

- Відразу після мукачівських подій.

Усіх цікавлять ваші відносини з Віктором Балогою. Ви вже з ним говорили?

 - У мене немає ніяких відносин з Балогою. Балога працює у Верховній Раді, там його місце роботи. Коли я працював у парламенті, я не заважав нікому працювати. Мені депутати теж не повинні заважати, нехай краще допомагають.

У вас є чіткий план, як вийти з ситуації, що склалася в Закарпатті?

 - Моя присутність тут - це вже половина вирішення цієї проблеми, а також зміна всіх керівників силового блоку. Тут повинні зрозуміти, що Закарпаття - не місце для військових дій.

Вас шокувала це історія? 

- Звичайно! Як могли вони [Правий сектор] півроку ходити з автоматами, з гранатометами по місту? Сьогодні багато бізнесменів готові дати свідчення, що у них вимагали гроші. Це як, люди добрі?

- Ви про місцеве Правом секторі? 

- Мені що Правий, що лівий сектор - до лампочки. Наявність псевдопатріотичних гасел, якими вони прикривали свою кримінальну діяльність, як учора правильно сказав президент, - це тільки обтяжуюча обставина. Якщо ти прикривався державним прапором, патріотичними ідеями і з автоматом в руках пішов проти громадян або правоохоронних органів - це обтяжуючі обставини.

Я хочу запитати воєнкома, чому при виконанні 28% плану мобілізації вся ця шантрапа не була в АТО? Чому вони тут роз'їжджали на джипах з автоматами, як сомалійські пірати? Це ж все люди бачили. Тому зняті місцеві начальники УВС, СБУ, зняті керівники прикордонних служб, митних. Йде повна кадрова перезавантаження.

 Вибачте, але це не герої. Коли я працював у правоохоронних органах і хтось кричав, що він кримінальний авторитет, перше що я запитував: "Ти сидів у в'язниці?". І коли мені говорили "ні", я їм казав: "Іди спочатку відсидить у в'язниці і тоді я скажу, що ти кримінальний авторитет". Так само і той, хто не воював в АТО, а тільки розмахує зброєю - не герой.

Мені тут розповідають, що вони ПС заходили до начальників управлінь, вимагали грошей, в саму адміністрацію, до бізнесменів. Чого вони досягли в результаті? Нашкодили іміджу України, іміджу Закарпаття, відняли останні копійки у туристичного бізнесу. Багато хто, дивлячись ці передачі і бачачи, що вони ПС ще й по лісах ходять, бояться їхати в санаторії, в будинку відпочинків, відмовляються від турів. Це нормально? Як ви вважаєте? Або у мене в Луганській області не було роботи? 

Президент повинен був оперативно відреагувати. Моя перша задача - відновити державне управління територією. Указом президента це зроблено.


- Ще одна сторона конфлікту - це депутат Михайло Ланьо. Ви його знаєте?

Я ще раз повторюю, депутати працюють у парламенті в Києві, вони отримують там зарплату, от нехай працюють в сесійній залі, в комітетах.


Але у них на Закарпатті свої бізнесові інтереси - легальні і нелегальні.

- Нелегальні будуть перекриті. Ми сьогодні збираємо керівників усіх правоохоронних органів, разом з митниками перекриваємо перевали, у нас чотири перевалу, сьогодні ввечері всі вони будуть перекриті. Всі фури, які їдуть, будуть митниками оглядатися, щоб під пломбами не щастило сигарети і афро-українців, а на зворотному шляху - наркотики.

- А хто контролюватиме митників і прикордонників?

Я хочу запросити сюди служби Румунії, Польщі, Словаччини та Угорщини, які борються з контрабандою сигарет, наркотиків, нелегальними мігрантами або поїхати до них. Ми хочемо домовитися з ними, щоб у нас була щомісячна звірка - кого вони ловлять і кого ми пропустили. Якщо наші пропустили, вся зміна повинна написати заяви про звільнення і піти. Це стосується і прикордонників і митників. Якщо не буде цих жорстких заходів, бардак буде тривати до нескінченності. Сьогодні я збирав ознайомлювальне нараду.

- З ким? З керівниками районів? 

- Начальники департаментів, керівники служб ОДА. У нас одні проблеми. Радощів поки немає. Ми всіх попередили: шановні, хто буде в чомусь замішаний - ми не будемо розбиратися, нехай суд розбирається.

- Ви про корупцію говорите? 

- У нас дві проблеми: контрабанда і ліс. Тут дві мафії - мафія лісова і сигаретний. Приїде скоро начальник СБУ, приїде скоро начальник міліції. Зараз ми в 13.00 збираємо керівництво всієї правоохоронної системи. Все це повинно бути закрито і забуто - вертольоти, літаки, дельтаплани, водолази, човни. Безпілотники повинні бути в зоні АТО, а не перевозити сигарети. Проблеми у нас не в контрольно-пропускному пункті, проблема у нас в зеленій території. Вона була розділена між кримінальними угрупованнями. Через це і почалося.


Багато хто говорить, що міліція точно знала про цю сходці.

 - Контрабанда не може провозитися без участі міліції, СБУ, прокуратури, державної прикордонної служби та митниці. Цього не може бути в природі. Всі повинні бути разом і отримувати вигоду. Якщо правоохоронні органи займуть чітку позицію, якщо держадміністрація займе чітку позицію, це явище зникне само собою.

Розкажіть про ваш перший робочий день. 

- Я повинен ознайомитися з ситуацією. Я пішов звідси 13 років тому. За 13 років вже стільки води в Тисі втекло - напевно, навіть більше, ніж води в Чорному морі. Потрібно увійти в курс справ, робити все це швидко і рухатися далі. А то все злякалися Правого сектора. У мене в Луганській області були Айдар, Торнадо, Чернігові. Де вони? Половина сидить у в'язниці, половина розформовані. Я їх не боявся.

- Ви з Дмитром Ярошем спілкувалися? 

- Чому я повинен з ним спілкуватися? Він повинен контролювати свої організації, а не я. Я їх не створював. Створення незаконних збройних формувань заборонено Конституцією і законами України.

Ви що будете намагатися заборонити Правий сектор тут? 

- Я не буду забороняти. Я їх не створював і не буду забороняти. Я буду давати політико-правову оцінку їх діям, а правоохоронні органи будуть робити свою роботу.


На Закарпатті всі один одному родичі - брат, сват, кум. У вас є родичі тут? 

- Ні. Тут є багато з таким же прізвищем, це притаманне Західної України, але це не родичі. У мене є родичі в Румунії, а на Закарпатті немає.

- Після того, як ви виїхали з Луганської області, як зберегти стабільність в регіоні? 

- Область тримається. Там є досвідчені фахівці. Чи не демонізуйте мене. Я сам не міг би впоратися з ситуацією, це була командна робота. І тут я сам нічого не зможу зробити, якщо не буде нормальної команди. Мені не треба, щоб до мене приходили з дулями в кишенях. Чим відрізняється Закарпатті від Луганської області? У Луганській області з матами і криками люди йдуть і роблять, а тут кажуть: "Так, шановний пане, все буде добре" - а потім йдуть і нічого не роблять.

Схожі новини

Москаль знову став керівником Закарпаття - ЗМІ
Москаль готовий особисто зустрічати кожного потенційного інвестора при вході в ОДА (ФОТО)
Угорщина розгляне можливість добудови гімназії в Берегові, а Закарпаття зробить усе для зменшення потоків нелегалів через свою територію
Москаль: «Незважаючи на складну ситуацію в державі, проблеми літніх людей не можуть залишатися поза увагою» (ФОТО)
Москаль: «На Закарпатті директор школи-інтернату самовільно відправив учня в США»
Москаль: "Прізвища та роки народження затриманих на «Драгобраті» осіб не становлять ніякого секрету"
У Великій Бакті за кошти екологічного податку відновлять очисні споруди
Голова ОДА доручив провести експертну оцінку проблемного мосту на міжнародній трасі М-25 (ФОТО)
Геннадій Москаль різко засудив поведінку правих під час смолоскипної ходи Ужгородом
На Закарпатті виявлений перший держслужбовець із подвійним громадянством. Протягом трьох днів його звільнять

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com