Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді запізнились з місцями для агітації

15 квітня 2014 р., 16:19

Ужгородський міськвиконком завтра, 16 квітня, розгляне проект рішення «Про розміщення матеріалів передвиборної агітації». Документ визначає, де в Ужгороді буде дозволено розклеювати друковану агітаційну продукцію.

Разом з тим згідно із частиною 4 статті 59 Закону України «Про вибори Президента України», на яку і посилаються у міськвиконкомі, таке рішення повинно було прийматися не пізніш як за 90 днів до дня виборів, тобто ще 25 лютого. А згідно з частиною 5 статті 90 цього ж Закону (на яку посилається у календарному плані ЦВК), рішення місцевої влади про місця для розміщення агітаційної продукції приймається за 80 днів до дня голосування, тобто до 5 березня включно.

Міська влада Ужгорода не вклалася в обидва терміни. Зі слів керуючого справами виконкому Ужгородської міської ради Олександра Волосянського, на адресу міськради спочатку надійшов лист із Закарпатської ОДА, у якому пояснювалося, що рішення про місця для друкованої агітації може бути прийняте найпізніше – за 30 днів до дня голосування. Утім минулого тижня надійшов лист з Кабміну, у якому наголошувалося: останній термін прийняття рішення про місця для друкованої агітаційної продукції – таки за 90 днів до дня голосування. Відтак проект рішення підготували на найближче чергове засідання виконкому і уже 16 квітня його повинні затвердити.

Згідно з документом, в Ужгороді, де живе більше 120 тисяч населення, заплановано лише 5 рекламно-інформаційних тумб та стендів. Керуючий справами виконкому Олександр Волосянський у коментарі представнику ОПОРИ визнав, що цього замало, однак для встановлення додаткових стендів у місцевої влади зараз немає грошей. Також, згідно з документом, розміщувати друкованому агітаційну продукцію планується на 14-ти перерахованих у проекті рішення огорожах будівельних майданчиків, однак, лише за згодою власника. У проекті рішення не пояснюється, як саме можна отримати таку згоду. Олександр Волосянський рекомендує отримати згоду письмово. Якщо власник не дасть погодження, це питання, зі слів пана Волосянського, варто вирішувати у судовому порядку.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com