Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпаття має свого регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини (Фото)

22 липня 2015 р., 17:11

Ним став Олег Григор’єв

Олега Григор’єва призначено регіональним координатором Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області.

Досі Закарпаття не мало свого координатора Омбудсмена в регіоні. Щоб вирішити нагальні питання закарпатцям доводилося їздити до Львова або Києва, де знаходилося найближче представництво Уповноваженого з прав людини.

Мережу Регіональних координаторів з числа місцевих громадських правозахисників створено з метою забезпечення взаємодії Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з громадянами та представниками інститутів громадянського суспільства на регіональному рівні.

Провідною метою діяльності регіональних координаторів є розширення можливостей Секретаріату Омбудсмена задля покращення реалізації прав людини на регіональному рівні.

Регіональні координатори Уповноваженого Верховної Ради з прав людини призначаються Омбудсманом для забезпечення ефективної діяльності Уповноваженого та доступності здійснення особистого прийому громадян у віддалених від м. Києва адміністративно-територіальних одиницях.

Регіональний координатор зі зв'язків з громадськістю проводить діяльність за наступними напрямки:

— прийом та консультування громадян;
— збір та аналіз інформації про факти порушень прав людини у відповідних регіонах;
— просвітницька та інформаційна робота з підвищення рівня обізнаності населення та представників влади в ґалузі прав людини;
— участь в моніторингових візитах до місць несвободи (інтернатні заклади, психіатричні лікарні, тюрми, СІЗО тощо), опитувати осіб, які там перебувають, отримувати інформацію щодо умов їх тримання;
— налагодження співпраці з представниками неурядових організацій регіону.

Регіональний координатор має право:

— безперешкодно відвідувати без попереднього повідомлення про час і мету відвідування органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також місця в яких особи примусово тримаються або можуть триматися за судовим рішенням;
— ознайомлюватися з документами та отримувати їх копії в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, органах прокуратури, включаючи справи, які знаходяться в судах;
— бути присутнім на судових засіданнях;
— використовувати під час відвідувань фото-, відео-, аудіо- фіксацію.

ДОВІДКА

Григор'єв Олег Валерійович — юрист, правозахисник, експерт у сфері захисту прав представників ромської національної меншини.

Освіта

1986 – 1996 закінчив ЗОШ №1 в м. Мукачево
1996 – 2001 Ужгородський Національний Університет, математичний факультет
2008 – 2012 Київський університет права НАН України, юридичний факультет
2014 – 2016 Аспірантура Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (Тема: «Міжнародно-правові засади захисту прав ромської національної меншини»)

Громадська діяльність

— З лютого 2013 по 2015 рік юристом «Мукачівського правозахисного центру» з надання безоплатної правової допомоги біднім верствам населення та ромському населенню в м.Мукачево та м. Свалява.

— З 2011 року по теперішній час керівник Благодійного фонду «Розвиток»

— З 2004 по 2009 працював соціальним працівником з мігрантами, шукачами притулку та біженцями в Міжнародному благодійному фонді «Регіон Карпат» NEEKA.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp