Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Порошенко підписав закон про місцеві вибори

6 серпня 2015 р., 12:00

Закон був прийнятий Верховною Радою 14 липня.

Президент Петро Порошенко підписав закон про місцеві вибори, прийнятий Верховною Радою України 14 липня.

"Сьогодні президент України підписав закон про місцеві вибори", - повідомив перший заступник глави адміністрації президента Віталій Ковальчук на брифінгу в четвер.

Відповідно до закону, вибори повинні проходити за пропорційною системою, а сільських та селищних рад - за мажоритарною системою. Закон виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частині Донбасу та в Криму. При голосуванні була врахована пропозиція про виключення блоків з переліку суб'єктів виборчого процесу.

У перехідних положеннях закону встановлено, що вибори до місцевих рад Криму і деяких районів Донецької та Луганської областей, призначені на 25 жовтня, не проводяться "у зв'язку із здійсненням РФ тимчасової окупації і збройної агресії проти України і неможливістю забезпечити дотримання стандартів проведення виборів ОБСЄ".

Відповідно до прийнятого закону, вибори депутатів сільських і селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідних адміністративних одиниць.Обласні, міські та районні ради обиратимуться за пропорційною системою з відкритими списками.
У місцевих виборах можуть брати участь політичні партії, зареєстровані станом на день опублікування закону.

Даний документ передбачає також механізм відкликання депутатів.
Крім того, встановлено 5% виборчий бар'єр для партій (на виборах у 2010 році діяв 3% бар'єр).
Прийнята поправка про те, що серед висунутих кандидатами у депутати повинно бути не менше 30% представників однієї статі. Всього до другого читання в законопроект було підготовлено 1547 поправок.
Закон про місцеві вибори був направлений на підпис президенту 28 липня.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp