Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Лемківська ватра запалає у Кострині

11 серпня 2015 р., 17:28

Гайда усі на фестиваль!

Один із найяскравіших етнофестів Закарпаття 16 серпня відбудеться в с.Кострино (Великоберезнянський р-н).

"Лемківська ватра" – фестиваль, започаткований із метою надихати на дослідження, збереження та примноження лемківської культури усіх охочих, а головним чином – спадкоємців лемківського етносу. Останніх у краї близько 300 тисяч, запевняє голова Всеукраїнського товариства "Лемківщина" Василь Мулеса. Більшість із них є лише носіями лемківської культури, проте чимала частина – свідомі й активні продовжувачі і популяризатори рідних традицій. "Лемки населяють Закарпаття від ріки Боржава до села Ужок, найпотужніші осередки – на Перечинщині, де розташована столиця крайових лемків – с.Зарічево, а також на Великоберезнянщині, де, власне, ми й організовуємо наше свято. – каже Василь Мулеса. – Кострино вибрали з кількох причин: по-перше, село справді мальовниче, по-друге – зручне для проведення подібних масових дійств та, що не менш важливо, нас підтримують місцеві підприємці. Помітно сприяє цьогорічному проведенню фесту і влада району й області. Тож сподіваємося, що свято пройде на високому рівні".

З огляду на досвід попередніх років, організатори розраховують на щонайменше 5 тисяч відвідувачів, серед яких, зокрема, очікують сусідів-лемків зі Львівщини, Івано-Франківщини та Тернопілля, а також – гостів зі Словаччини, Польщі, Сербії, Росії.

На відвідувачів чекає урочисте розгортання національного прапору, традиційне запалення ватри, а ще – насичена концертна програма за участі професійних і аматорських фольк-колективів, конкурси та спортивні змагання, виставки і ярмарки творів літератури, декоративного й ужиткового мистецтва лемків.

Управління культури Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com