Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Ректора УжНУ обиратимуть і студенти

20 квітня 2014 р., 16:07

На Конференції студентів та аспірантів Ужгородського національного університету, яка відбулася 16 квітня, розглядали кілька питань. Передусім затверджували делегатів на Конференцію трудового колективу вишу.

Відповідно до Статуту ДВНЗ «УжНУ», органи студентського самоврядування можуть бути представлені на ній 30 студентами (аспірантами) денної форми навчання, що становить 10 % загального складу Конференції трудового колективу УжНУ).

Усі делегати від студентів обираються на Конференції студентів та аспірантів УжНУ за поданням зборів студентів факультетів (зборів студентів гуртожитків). Тож за результатами таких зустрічей й запропонували кандидатури тих, хто увійде до складу Конференції трудового колективу університету й матиме змогу брати участь в обранні ректора.

Число делегатів від кожного підрозділу залежить від кількості студентів (аспірантів) денної форми навчання на відповідному факультеті. У зв'язку зі злиттям двох вишів в УжНУ побільшало факультетів, а отже, й студентів, квота ж студентів залишилася незмінною. Тож студенти розподілили кількість делегатів по-новому: рівномірно між структурними підрозділами.

Таким чином, кожен факультет делегує одного представника (медичний – двох, оскільки є найбільшим у виші: понад 1 100 студентів стаціонарної форми навчання); одного представника подають аспіранти; одного – інтерни; кожен студентський гуртожиток (№1, №2, №3, №4, a також гуртожиток гуманітарно-природного коледжу) теж делегує по представнику. Список делегованих можна переглянути тут.

Також студентам забезпечили ще одне додаткове місце у квоті Конференції трудового колективу УжНУ – делегували голову Наукового товариства студентів та аспірантів УжНУ Миколу Сюська.

На думку студентів, 10 % – це надто мале представництво. Зважаючи на те, що факультетів у виші побільшало, Конференція студентів та аспірантів УжНУ підтримала ініціативу подати прохання збільшити квоту студентів у Конференції трудового колективу вишу до 15%.

Крім того, молодь обговорювала проблему фінансування органів студентського самоврядування – вирішили підготувати прохання до Вченої ради збільшити виділення коштів до 1% спецфонду вишу (наразі на студентське самоврядування передбачено піввідсотка від загальної суми, а це – приблизно 300 тисяч грн). Створили також робочу групу для розробки нового Положення про студентське самоврядування.
 

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com