Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Католицька церква змінила позицію щодо абортів

3 вересня 2015 р., 08:18

Це значний крок у житті церкви

Папа римський Франциск заявив про надання католицьким священикам повноважень з відпущення гріхів жінкам, які зробили штучне переривання вагітності, повідомляється в офіційній заяві Ватикану.

У документі понтифік заявляє, що він "зустрів так багато жінок, що несуть в своєму серці шрам від цього болісного і обтяжливого рішення".

Своєю заявою Франциск зробив значний поворот у позиції католицької церкви. Традиційно католицизм розглядає аборт як один із найтяжчих гріхів, який автоматично призводить до відлучення від церкви. Зміна стосовно абортів буде чинною лише у наступному, Ювілейному році, що наступає у католиків кожні двадцять п'ять років. Він триватиме з 8 грудня 2015-го до 26-го листопада 2016-го.

У більшості країн лише католицький єпископ може дарувати прощення за аборт, нове рішення понтифіка спрямоване на створення більш відкритої церкви без дискримінації.

"Це (рішення - ред.) жодним чином не применшує тяжкості гріха, але спрямоване на розширення можливості проявлення милосердя", - пояснив речник Ватикану отець Федеріко Ломбарді.

Раніше папа різко критикував аборти як частину "марнотратної культури". У 2014-му понтифік заявляв, що "жахливо подумати про те, що є діти, жертви абортів, які ніколи не побачать денного світла".

За даними опитування центру Разумкова від квітня 2014 року, в Україні близько 8% громадян називають себе греко-католиками, парафіян римо-католицької церкви - 1%.

Hromadske.tvОстанні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com