Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Москаль: «Вивіз кругляка із Закарпаття за кордон знизився на 90 відсотків»

17 вересня 2015 р., 14:20

Такі зміни фіксують після введеня заборони на видання сертифікатів

Після заборони Г.Москаля видавати сертифікати про походження деревини для експортних операцій вивезення кругляка із Закарпаття за кордон різко скоротилося. За даними митниці, порівняно з минулим місяцем експорт становить усього 10 відсотків. 

Причому більшість із тих, хто вивозить ліс, має сертифікати про походження деревини із сусідніх Львівської та Івано-Франківської областей.
Нагадаємо, що з 1 листопада вступає в дію прийнятий Верховною Радою закон про повну заборону експорту кругляка крім сосни (ділової сосни в Карпатах немає), що спровокувало різке збільшення вивезення лісу в останні два місяці. Саме цим і пояснюється заборона голови ОДА на видачу сертифікатів про походження деревини.


-- Схема вивезення кругляка давно відома, -- відзначає Г.Москаль. – Держлісгоспи продавали дерево за кордон якомусь приватному підприємцю, умовно кажучи, за 100 доларів, а той переробній компанії за 400. Це чистий обман (так роблять офшорні кампанії), пряме розкрадання. Ліс – державна власність, яка належить українському народу, тому його слід переробляти тут. Хай інвестори привезуть станки, обладнання, створюють робочі місця. Я пропонував лісопереробникам організувати перед ОДА виставку деревообробних виробів, то мені сказали, що крім кругляка майже нема що показати. Ми перетворилися в сировинний придаток Європи. В Австрії, Швейцарії, Румунії, Словаччині чи Польщі ліс теж є, але його так не рубають. Тому що в Україні можна купити за копійки, а що буде з Карпатами, нікому не цікаво…

Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com