Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Закарпатські аграрії вже намолотили 143 тисячі тонн зерна

22 вересня 2015 р., 15:40

Про це стало відомо сьогодні, 22 вересня

У вівторок, 22 вересня, під головуванням першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського відбулася селекторна нарада з питань фінансового забезпечення збиральної кампанії та державної підтримки суб’єктів господарювання АПК у 2015 році.
Участь у заході взяли заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Михайло Рівіс та фахівці департаменту агропромислового розвитку ОДА.

«За оперативними даними, станом на 21 серпня в області завершено збирання ранніх зернових колоскових. По всіх категоріях господарств зібрано 40,8 тис. га, намолочено 143,0 тис. тонн зерна, урожайність становить 35,0 ц/га. Проводиться збирання пізніх зернових та зернобобових культур. Кукурудзи на зерно у всіх категоріях господарств зібрано на площі 13,2 тис. га, що становить 28,7 % від прогнозованої до збирання, намолочено 58,7 тис. тонн при урожайності 44,4 ц/га», - доповів урядовцю в.о.директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Віктор Тереля.
Він також зазначив, що картоплі зібрано з площі 33,0 тис. га, що становить 96,8 відсотка до площ збирання (зібрано 539,6 тис. тонн, урожайність 163,5 ц/га). Овочів зібрано з площі 9,7 тис. га, що становить 79,6% до площ збирання.

Що стосується підготовки до посіву озимих культур, то за словами посадовця, під урожай 2016 року по всіх категоріях господарств прогнозується посіяти 34,6 тис.га озимих культур, що на рівні до минулого року. В структурі посіву озимих культур 90% складає озима пшениця. Для проведення посіву озимих зернових по області необхідно заготовити 8,4 тис. тонн насіння, в тому числі сільгосптоваровиробниками 1,9 тис. тонн.

Згідно оперативних даних про якість насіння, сільгоспвиробниками для посіву озимих зернових під урожай 2016 року підготовлено 1484 тонн насіння або 78,0 % до потреби, з яких кондиційного 72,0 %.
Закуплено 1873 тонни мінеральних добрив в діючій речовини, що складає 80% до потреби. Потреба в засобах захисту рослин (протруйники для осіннього посіву) складає 6,3 тонн, на сьогодні є в наявності 4,9 тонни або 78,0% до потреби.
Загальна потреба у фінансових ресурсах на проведення осінньо-польових робіт у поточному році становить 156,5 млн. гривень, у тому числі буде залучено власних коштів 151,5 млн. гривень, 3,0 млн. гривень кредитних ресурсів та в межах 2,0-3,0 млн. грн. коштів за програмами місцевих бюджетів.
За державною програмою «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» створено відповідну конкурсну комісію, розміщено оголошення та проходить приймання документів. На сьогодні до комісії подали документи три суб’єкти господарювання із розрахунковою сумою компенсації 150 тис.грн. Затверджені кошторисні призначення складають 552,0 тис. грн..
Крім того, заплановано виділити кошти з обласного бюджету для підтримки суб’єктів агропромислового комплексу в галузі рослинництва у сумі 2-3 млн. грн., зокрема на підтримку садівництва.
По завершенню селекторної наради Михайло Рівіс доручив присутнім посилити організаційну роботу з реалізації державної фінансової програми із здешевлення кредитів та посівної кампанії.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp