Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Володимир Чубірко: "Моє улюблене гасло: Не бійся і не кради!"

13 жовтня 2015 р., 13:21

Питали про все найактуальніше під час відкритого діалогу з головними редакторами закарпатських видань

Відкритий діалог! Голова Закарпатської ради Володимир Чубірко заявив про своє рішення балотуватися на посаду Ужгородського міського голови 25 вересня.

Зробив це в історичному серці міста - Ужгородському замку - у колі близьких, рідних, реальних і потенційних прихильників.

Наступний крок відвертого спілкування з громадою зробив, практично, за тиждень. Традиційну прес-конференцію замінив на ділог із головними рекдаторами - за круглим столом. Будемо відверті: рішення, направду, "соломонове" - на користь кандидата. Проводиться обідньої пори, коли "досікатися" виборчої етики не доводиться (обідають навіть голови ради) і прийдуть (чи не прийдуть) лише запрошені.

Визнаємо: спрацювало! Такого шанованого товариства зібрати докупи вдається не всім! Чи-то спрацювала відсутність необхідності інформаційного звіту, чи-то зацікавила перспектива заключити договори на майбутню політично-передвиборчу співпрацю, але і якість товариства за круглим столом, і змістовність діалогу, і найоб"єктивніший показник - час - свідчать про те, що задум був вдалим.

Ясна річ - Чубірко додаткових рекомендацій у цьому товаристві не потребує! Зрозуміло - переказувати роздану програму варто лише із додатковими, поза інформаційними, коментарями. Тому, з поваги до читача, пропонуємо ключові і, на нашу думку, найцікавіші тези більш, ніж годинного спілкування (контролюючі органи просимо не перейматися: зважаючи на посадовий і особистісний зміст спілкування, виокремлений агітаційний сегмент не вийде за межі обідньої пори!).

Головний редактор газети "Новини Закарпаття" Віталій Ящищак:

- Ви ідете на вибори самовисуванцем, але будь-який голова міста безсилий без власної команди…

Володимир Чубірко:


- Він безсилий тоді, коли його на мотузку тримає партія-висуванець. І, не залежно від довжини, він залишається мотузком, за який можна смикати…

Головний редактор видання ПроЗахід Юрій Лівак:

- Як Ви збираєтеся дати раду із потужним і не надто фракціям, які так чи інакше консолідуються в міськраді?

Володимир Чубірко:

- Принцип перший: консолідувати нормальних людей навколо гарної ідеї! Я не повірю, що Альона Камінська, наприклад, яка іде за партійним списком, не погодиться проголосувати за справу, спрямовану на добробут міста. У цьому й перевага: позапартійна людина має право об"єднати навколо себе представників різних партій. А серед них, повірте, є достойні люди!

Головний редактор газети "Новини Закарпаття" Віталій Ящищак:

- У раді неминуче опиняться люди, які прийдуть туди не заради міста, а заради власної наживи. Як бути з ними?

Володимир Чубірко:

- Для цього існує другий принцип: не давати красти! Якщо зробити роботу ради прозорою, якщо показати громаді, що можна і треба справу зробити дієвою і ефективною, то громада прийде і винесе із зали засідань тих, кого Ви маєте на увазі - перевертнів, членів відвертих бандугруповань, які прокрадаються, "проклонюються" до "корита", змінюють маски, гасла і партії…

Ярослав Світлик, головний редактор видання "Час Закарпаття"

- Ви відверто натякаєте на одного з кандидатів, який змінив свою партійну приналежність… Хіба Ваш вихід з ЄЦ не те ж саме?

Володимир Чубірко:

- Ні не те! Я мав пропозиції щодо входження до інших політичних сил, у тому числі - до провладної. Але моя, принципова позиція - позапартійність! Ужгород втомився від політиканства, "блокування", "бандформування"! Нам необхідно об"єднувати справжніх ужгородців, які дбатимуть за місто!

Василь Ільницький, головний редактор газети "ФЕСТ"

- А чому, на Вашу думку, Ужгороду так катастрофічно не везе із владою? У нас на Поштову приходять ті, хто дійсно не люблять місто, не є ужгородцями…

Володимир Чубірко:

- Для мене, приміром, завжди було питання: а кого вважати справжнім ужгородцем? Того, хто тут народився, чи того, хто тут вчився, чи того, хто розбудував тут бізнес… Не знаю, думаю, головне - те, як людина ставиться до самого Ужгорода, що для нього зробила реально! А справи перевірити легко..

Алла Хаятова, головний редактор видання Ужгород ін:

- Чи збираєтеся Ви як голова Закарпатської ради реагувати на застосування адмінресурсу у період виборчої кампанії?

Володимир Чубірко:

- Буквально учора у мене відбулася розмова з представником громадської організації, яка контролює цей процес. Закид до мене - застосування, начебто, пунктів Буккросінгу в Ужгороді для політичної агітації. Тобто, виділені мною кошти на матеріали, безкоштовна робота ковалів, участь бібліотекарів та письменників у доборі перших книгозбірок для цих пунктів - політична агітація… У такому випадку, заява "Я іду в мери"и - до подачі і реєстрації у передвиборчих перегонах, як розглядати? Ми із Михайлом Качуром, щоб ви розуміли, у гарних особистих стосунках, ми мали зустрічі і вирішили: кожний іде своїм шляхом! Але, друзі, якщо для одних діють одні правила, а для інших інші - це, погодьтеся, неправильно! Тому ми такі речі будемо фіксувати і вимагати і від ТВК, і від ЦВК відповідної реакції!

Ярослав Світлик, головний редактор видання "Час Закарпаття"

- І все ж, зізнайтеся, ваша робота, що Віктор Щадей не зареєструвався?

Володимир Чубірко:


- Ні (сміється - ред.), не моя! Сьогодні в Ужгороді, як ви знаєте вже зареєстровано кілька клонів, у тому числі - і на мене… Мені вже дзвонили представники кількох… коаліцій, так скажемо - зніми своїх. Я їм кажу: хлопці, я цим не займаюся! Сьогодні я маю, з чим іти до виборця! Якщо ужгородці, замість реальних, зроблених справ і конкретних кроків, які можна буде контролювати впродовж наступних років, оберуть казкування, міфологію, пророцтва чи іншу біду - це їхня справа! Для мене політика - не бізнес, а спосіб реалізації. Тому я іду не на один (він може бути надто коротким) термін, і наступні два роки доведеться дуже інтенсивно працювати, щоб тебе обрали знову. Моє улюблене гасло - гасло легендарного Масарика: Не бійся і не кради!


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com