Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

До УжНУ завітала делегація з Пардубіцького краю

17 жовтня 2015 р., 19:32

15 жовтня УжНУ святкував своє 70-річчя. До урочистостей долучилися не лише працівники вишу, а й гості з-за кордону.

Так, до Ужгорода завітала делегація з Пардубіце (Чеська Республіка). Очолив її гетьман краю Мартін Нетоліцький, котрий також виступив із лекцією перед студентами юридичного факультету.

Захід відкрив декан факультету, професор Ярослав Лазур. Він повідомив, що у рамках візиту чеської делегації був підписаний договір про співпрацю між Закарпаттям і Пардубіцьким краєм. Окрім пана Мартіна, до УжНУ завітали також ректор Політехнічного університету м. Їглави Вацлав Бача, голова Ради університету Пардубіце, директор регіонального транспорту, генеральний директор АТ «Чеські дороги» Іво Томан та інші гості.

Свою лекцію гетьман Пардубіце розпочав із привітання зі студентами-юристами, назвавши їх колегами, адже сам також навчався у цій сфері й нині має ступінь доктора філософії права. Говорили про суспільне та державне адміністрування, адміністративне управління, порівнюючи сусідні Чехію та Україну. Лектор також зазначив, що у цих питаннях теорія суттєво відрізняється від практики.

У Чеській Республіці не так давно була проведена адміністративна реформа, тож присутні мали змогу детальніше дізнатися про адміністративний поділ сусідньої країни, компетенції владних органів, зокрема гетьмана краю. Пан Мартін висловив міркування щодо можливості керування державою як фірмою, навколо якого відразу ж зав’язалася дискусія.

Далі лектор надав слово своєму попереднику Іво Томану, зазначивши, що саме ця людина була присутня при творенні Пардубіцького краю в умовах нових реформ. Пан Томан вирішив лаконічно ознайомити присутніх з Пардубіце, називаючи родзинки краю: хокей, коні, пряники і Semtex (тип вибухової речовини. – Авт.). «Останній пункт прославив нас як в хорошому, так і в поганому розумінні», – жартує пан Іво.

Далі Іво Томан розповів про структуру Пардубіцького університету, у дорадчому органі якого працює: «Наш виш дещо молодший від вашого й нараховує лише 7 факультетів. Провідними серед них є хімічний і транспортний. А от новим і досить специфічним вважається реставраційний. Загалом у нас навчається близько 10 тисяч студентів, серед яких 330 – іноземці».

«Я хотів зробити серйозну частину лекції, а мій попередник – хороший жартівник. Саме тому ми всюди стараємось їздити разом», – підсумував розповідь Мартін Нетоліцький.

На жаль, на запитання від студентів забракло часу, але те, що цікавило багатьох, спитав декан юридичного підрозділу УжНУ: «Чи маєте ви досвід, коли студенти йдуть практикуватися до вашого уряду?». На це пан Мартін відповів, що вони цінують людей, котрі готові та хочуть працювати.

«Якщо ви хочете не лише подивитися на Пардубіце, а й перейняти там певний досвід – ласкаво просимо! Можливо, саме такою й буде наступна форма співпраці між Закарпаттям та Пардубіцьким краєм», – сказав він. На завершення гетьман побажав студентам-юристам успіхів як у навчанні, так і в особистому житті.

Далі делегація з Чеської Республіки вирушила до ректорату вишу, аби взяти участь у засіданні святкової Вченої ради.

Катерина Хижняк для Медіацентру УжНУ


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com