Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Дмитро Сойма: Тепло в УжНУ буде – боргів за енергію нема

31 жовтня 2015 р., 11:00

Це питання обговорили на Вченій раді

Під час засідання Вченої ради 29 жовтня проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма доповів про підготовку корпусів до зими та представив плани ремонту головного корпусу університету та проект енергоощадження.

 

За словами проректора, наразі університет не має боргів за газ та електроенергію й всі корпуси готові до обігріву. Вже запрацювали п'ятнадцять газових та вісім електрокотелень, а також чотири котельні на твердому паливі. Запланований ремонт котельні на вулиці Митній розпочнуть наступного року, хоч проектно-кошторисна документація вже розроблена.

Перед усіма нині постала проблема й потреба економії. Працівники адміністративно-господарської частини про це також турбуються, тому запропонували низку змін, які планують втілити наступного року.

Задля економії електроенергії, за словами Дмитра Сойми, пропонують замінити теперішні лампи світлодіодним освітленням, що вдвічі скоротить енергоспоживання. Якість освітлення таких ламп, як порівняти з теперішніми, проректор продемонстрував прямо у залі Вченої ради. Також планують встановити датчики руху у коридорах, фойє тощо.

У найближчих планах також заміна вікон на північно-західному фасаді центрального корпусу. Проректор констатував, що теплосистеми в більшості корпусів – зношені, бо експлуатуються понад 40 років, тому з наступного року пропонують поступово змінювати центральні теплогони на сучасні.

Чи не найбільше енергії університет витрачає для обслуговування басейну (понад мільйон гривень на рік за електроенергію). Спільно з науково-дослідним інститутом головний господарник УжНУ радить поступово перейти на сонячні колектори. Це дало б можливість гріти воду для басейну, а поволі й перейти на автономне енергозабезпечення всього комплексу «Буревісник». Позаяк проект дуже дорогий, то звертатимуться до обласної адміністрації, щоб його дофінансували через програму впровадження енергоощадних технологій, яка діятиме до 2020 року.

Також найближчим часом на пропозиції керівництва факультетів адміністративно-господарська частина розробить план ремонтних робіт на наступний рік.

Іванка Когутич,


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com