Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

На "Черемош-фесті -2014" демонструватимуть традиції різних культур (ФОТО)

29 квітня 2014 р., 08:14

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція організаторів фестивалю карпатської туристичної культури «Черемош-Фест 2014», що відбудеться 2-4 травня у селі Криворівня на Івано-Франківщині.


Ольга Валуєва, представник орг. комітету фестивалю розповіла, що свято проводиться вдруге і цього року відправною точкою є екологічна свідомість. «Зроби порядок навколо себе і не буде розладів в Україні!» - таке гасло актуальне для фесту, - каже Ольга Валуєва.

 Взагалі концепція фестивалю – поєднання 3 елементів: горянської, туристичної та музичної. Кожен з трьох елементів є багатий, насичений, наповнений».

 На фестивалі крім якісної музики демонструватимуть різні традиції горянської культури: майстер-класи, екскурсії, походи у гори, переправи через річку, рафтинг Чорним Черемошем. Можна буде замовити веломандрівку, взяти на прокат велосипед. 

Павло Генов, учасник ужгородського гурту «Триставісім» повідомив, що від Закарпаття у музичній частині фестивалю виступатиме саме «Триставісім». «Ми активно долучаємося до різних громадських ініціатив. Першим таким проектом був «Карпатський протяг. Цього разі – Черемош- Фест. «На цьому фестивалі представлена чудова добірка гуртів, є дуже багато наших друзів,- розповів Павло Генов. – Хедлайнером буде Kozak System, виступатимуть «Фліт», «Гуцул Каліпсо», «Тарута», «Петрос», «Один в каное» та багато інших гуртів». Валентин Волошин, заступник директора Ужанського національного природного парку зауважив, що фестиваль стартував минулого року як протест проти забудови річок. До того ж сучасний туризм руйнує екосистему. 

«Хотілося б показати завдяки фестивалю, що є інший туризм – сталий, свідомий, до якого треба прагнути. Ми привчаємо людей, що у Карпатах може бути невиснажливий туризм, - каже Валентин Волошин. 

– Також Черемош-Фест не просто збирає людей, а й дає можливість дрібним підприємцям показати себе, показати спосіб заробітку, який не дає нищити Карпати». За словами Валентина Волошина, тема мініГЕС залишається актуальною,будівництва на річках тривають, навіть у період нересту риб, коли будь-які роботи повинні бути заборонені. Фестиваль проходитиме на стадіоні, діятиме наметове містечко. Враховано також гастрономічний момент: працюватиме чайна «Карпатські зорі», де можна буде випити чаю з різних карпатських трав, поласувати солодощами тощо. А на майстер-класах навчитися готувати гуцульських голубців та борщу. 

У величезному казані на 100 літрів молока виготовлятимуть сир. «Фестиваль цього року дуже наповнений, витриманий, як добре вино, - додала Ольга Валуєва,- чекаємо на численних гостей!». Квитки на фестиваль можна придбати у соцмережах, гурту «Триставісім» та на сайті kasa.in. Цього року фестиваль, відштовхуючись від засад екологічної свідомості, звертається до ідей пацифізму та миру – якщо кожен подбає про порядок довкола себе, біди у країні не буде. Зараз, у час активного розвитку громадських ініціатив, питання збереження карпатських річок залишаються актуальними, такими, що на них можна вплинути інструментами громадського впливу. Ріка Черемош – той знаменник, що єднає горян та туристів. 

До розвитку громадської та екологічної свідомості звертаються організатори фестивалю «Черемош-Фест».
Повідомили в Ужгородському прес-клубі

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com