Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Створення ЦНАПів в об’єднаних громадах максимально наблизить адмінпослуги до громадян

30 листопада 2015 р., 15:33

На допомогу приходять спецпроекти

З формуванням в Україні об’єднаних територіальних громад (ОТГ) та децентралізації владних повноважень, зокрема у сфері надання адміністративних послуг, виникає потреба у розбудові мережі центрів надання адмінпослуг (ЦНАП). 

Саме створення таких центрів на рівні об’єднаних територіальних громад максимально наблизить адмінпослуги до громадян і в них не буде потреби їхати до району чи області для отримання таких послуг. Про це йшла мова в програмі «Тема: Країна» Українського радіо за участі Олексія Кубаря, радника з питань адміністративних послуг проекту GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit ) «Реформа управління на сході України». 

Саме цей проект спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розпочали конкурс з відбору ОТГ для створення в них Центрів надання адміністративних послуг.

Учасниками програми також стали Наталія Шамрай, начальник управління «Центру надання адміністративних послуг» КМДА, Алла Стрижова, начальник управління «Центру надання адміністративних послуг у місті Суми».

Повну версію радіопрограми можна послухати ТУТ
На прохання редакції сайту «Децентралізація влади», Олексій Кубарь надав більш детальну інформацію щодо конкурсу, який зараз проводиться серед ОТГ. За його словами, всі 159 громад, які пройшли перші місцеві вибори, є потенційними учасниками конкурсу. Заявки на уасть в ньому від ОТГ приймаються до 16 грудня.

«Ми плануємо спершу відібрати близько 20 заявок на участь у конкурсі. Після цього проведемо тематичний тренінг для представників цих громад, щоб допомогти підготувати їм більш ґрунтовні заявки. Оскільки вже сьогодні бачимо, що і в цьому вони потребують допомоги. Потім маємо обов’язково відвідати кожну з громад, заявку якої відібрали, щоб на місці детально вивчити ситуацію. Після таких візитів, ми проаналізуємо зібрану інформацію та зосередимо свою увагу на десяти об’єднаних громадах. 

До лютого місяця плануємо вийти на підписання меморандумів про співпрацю з відібраними громадами. І ще десь приблизно місяці чотири нам необхідно буде для того, щоб в такій громаді запрацював Центр надання адмінпослуг», - пояснив Олексій Кубарь.
Проект, за словами радника з питань адміністративних послуг проекту GIZ, стовідсотково покриває всі затрати на створення ЦНАПів у відібраних в майбутньому об’єднананих територіальних громадах – від оплати ремонту будівлі до закупівлі необхідної техніки, обладнання, меблів тощо.
Він наголосив, що кожна громада, яка подасть заявку на участь у конкурсі, навіть якщо вона не стане переможцем, отримає від проекту консультаційну підтримку.
«Зрозуміло, що зараз відбувається перший етап становлення об’єднаних громад. В них дуже багато роботи і ще поки що немає в достатній кількості потрібних кваліфікованих кадрів. Тому навіть консультаційна підтримка на цьому етапі їм дуже допоможе. До прикладу, в одній із поданих заявок пропонується створення ЦНАПу у будівлі на третьому поверсі. Такого бути не може, оскільки третій поверх не для всіх громадян буде зручний у користуванні. Умови мають бути для всіх зручними, а послуги - якісними. Тому кожна громада, яка надішле нам зараз заявки на участь у конкурсі, якщо і не переможе, то отримає ґрунтовні пропозиції з удосконалення заявки і це їй допоможе рухатися далі. Як мені відомо, у наступному році готується ще низка різних проектів з підтримки створення ЦНАПів в об’єднаних громада і до участі в цих проектах вже багато громад будуть готовими », - пояснив експерт.
Щотижнева програма «Тема: Країна» Українського радіо, яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp