Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Чим закінчились "виборчі" судові пристрасті на Закарпатті?

4 грудня 2015 р., 19:44

У пошуках правди...

Офіційно закінчився виборчий процес і вже вщухли «пристрасті». Багато говорилось про порушення виборчих прав і чимало громадських активістів та організацій слідкували за виборчим процесом. Громадська організація «Прайд» вирішила здійснити моніторинг судових справ та прийнятих рішень щодо захисту прав під час виборчого процесу. По деяких справах вже прийняті рішення, а деякі справи ще і тепер розглядаються судами.

Політична партія «Патріот» зверталась із позовом до Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області про оскарження дій, рішень виборчої комісії та зобов’язання вчинити дії. Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015р., залишеною без змін Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 листопада 2015 року, визнано протиправними дії Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області по встановленню підсумків та результатів голосування з виборів депутатів Ужгородської міської ради від 25 жовтня 2015 року. Визнано протиправними та скасовано протоколи Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області від 30 жовтня 2015 року про підсумки голосування з виборів депутатів Ужгородської міської ради 25 жовтня 2015 року по округах 1-36. Визнано протиправним та скасовано протокол Ужгородської міської виборчої комісії Закарпатської області від 30 жовтня 2015 року про результати голосування з виборів депутатів Ужгородської міської ради 25 жовтня 2015 року. Зобов'язано Ужгородську міську виборчу комісію Закарпатської області повторно, на підставі протоколів дільничних виборчих комісій, встановити підсумки та результати виборів депутатів Ужгородської міської ради від 25 жовтня 2015 року. Даний судовий процес обійшовся Ужгородській міській виборчій комісії у 7186,20 грн.. І це тільки судові збори по цій справі.

Оскаржував результати виборів і кандидат у депутати Ужгородської міської ради. 06 листопада 2015 року Закарпатський окружний адміністративний суд виніс рішення, яким позовну заяву було задоволено та зобов’язано Ужгородську міську виборчу комісію повторно встановити підсумки та результати виборів депутатів Ужгородської міської ради. Ужгородська міська виборча комісія не погодилась з таким рішенням та оскаржила його до апеляції. Проте, під час розгляду справи в апеляційному суді відмовилась від апеляційної скарги. З яких мотивів – невідомо. Мабуть вирішили, що витрачати кошти на судові збори не варто і можна припустити, що виборча комісія погодилась, що допускалось чимало порушень під час підрахунку голосів. Ідентична ситуація і по інших справах.

Варто зазначити, що окрім судових рішень про протиправність дій Ужгородської МВК, суди виносили окремі ухвали, які направляли для розгляду до Прокуратури Закарпатської області з метою притягнення винних посадових осіб до відповідальності.

Оскаржувались результати і Іршавської міської виборчої комісії кандидатом у депутати до міської ради. Суть справи полягала в тому, що виборча комісія скасувала своє ж рішення про повторний підрахунок голосів. Суд вирішив, що повноважень на скасування власного рішення міською виборчою комісією не має і позовна заява була задоволена.

15 листопада 2015 року зверталась за захистом порушених прав і Міжгірська районна організація партії «Відродження», оскільки вона не була повідомлена про можливість подання кандидатур до складу Міжгірської селищної виборчої комісії Міжгірського району Закарпатської області не пізніше 24 години 12 листопада 2015 року. Також партія просила встановити факт грубого порушення виборчого законодавства. Однак, суд вирішив визнати лише протиправною бездіяльність.

Шукаючи правди і нібито відновлення справедливості, напевно не вірячи у факт програшу на виборах, оскаржувала результати голосування кандидат на посаду міського голови м. Перечин. Однак, суди по даній справі підтримували Перечинську МВК та підтвердили правомірність і законність її дій.

Судові справи по виборах тільки підтверджують факт, що існували порушення виборчого процесу не тільки в частині таємниці голосування чи агітації, а й в частині підрахунку. Визнання протиправними протоколів має навчити на майбутнє, що потрібно чітко дотримуватись процедури законодавства адже завжди знайдеться той, хто не згідний з результатами виборів. І як наслідок, судді звертаються до правоохоронних органів з метою притягнення до відповідальності винних осіб.

Дані дослідження здійснювались в рамках проекту «Свідомий виборець – свідомий вибір», який реалізується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp