Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В Ужгороді презентували збірку статей "Правда визволить"

5 грудня 2015 р., 19:50

Цінні свідчення очевидців

а ініціативи Місії «Постуляційний центр беатифікації та канонізації святих УГКЦ» та підтримки ГО «Європейське Закарпаття» 04 грудня 2015 року відбулася презентація збірника статей міжнародної конференції «Шлях до свободи» «Правда визволить» (приуроченої до 25-ліття легалізації ГКЦ в Україні). Захід відбувся на історичному факультеті УжНУ серед викладачів та студентів. Головна мета-згадати події не такого вже й далекого минулого, почути з перших уст людей, що стояли на початках процесу легалізації ГКЦ та зацікавити молодь до наукових досліджень.

Збірник презентував о. Полікарп Марцелюк, ЧСВВ, голова Місії «Постуляційний центр беатифікації УГКЦ» (м. Львів) та Майороші Марія, директор Музею історії УжНУ, член громадської організації «Європейське Закарпаття» (м. Ужгород), повідомляє ГО "Європейське Закарпаття".

З вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи Лендьел Мирослава Олександрівна, декан історичного Фенич Володимир Іванович, які радо привітали гостей в стінах рідного університету і поділилися спогадами, так як саме на ці часи припали їх студентські роки.

Про стан фондів, в яких висвітлюється історія ГКЦ розповіли представники архівів, а саме: Місюк Михайло Дмитрович – директор Державного архіву в Закарпатській області та Рішко Олександр Миколайович – головний спеціаліст сектору архівного забезпечення УСБУ в Закарпатській області, які закликали студентів до праці з неопублікованими джерелами.

{g}

Дуже цінними були свідчення очевидців: з середовища священиків з нами поділилися спогадами о. Василь Хваста та о. Констянтин Сабов, з мирян – Філіп Людвіг (перший редактор часопису «Благовісник»), а також цікаві факти з життя батька розповів син помічного єпископа Мукачівської єпархії Йосифа Головача-Йосиф Головач.

Завершилася презентація показом уривків з фільмів «Правда визволить» (про процес легалізації ГКЦ) та митрополита Андрея Шептицького.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp