Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Бійці 128-ї бригади розповіли про надійного крилатого розвідника

12 грудня 2015 р., 09:21

Його постійно намагались перехопити, по ньому багато стріляли, однак він і досі в "строю"

Відомий у Закарпатті хірург Тиберій Островка, що нині працює в обласній клінічній лікарні імені А. Новака та розвідник 128-ї бригади Максим Шелепець розповіли про закарпатський безпілотник, який прославився в зоні АТО своєю «живучістю».

Ще у минулому році Тиберій Тиберійович Островка був мобілізований до лав Збройних Сил України та відбув на службу лікарем в зоні АТО у складі закарпатської 128-ї гірсько-піхотної бригади. Побував закарпатець і в гарячих Дебальцевому та Чернухіно.

Як розповідає лікар служба була надзвичайно складною:

«Справа навіть не в фізичних навантаженнях, люди не витримували психологічно. Окрім того, наше матеріальне забезпечення постійно не встигало за нашими потребами, жити бійцям приходилось у важких умовах. Якби не волонтери – не було б нічого.

Навіть такі важливі елементи розвідки як квадрокоптер нам потрібно було шукати самим. А це, рахуйте, десятки врятованих життів, бо фактично подібне спорядження – це «очі» наших бійців.

Зазвичай шукали підтримки у земляків на Закарпатті і приємно згадати, що таки отримували її. Пам'ятаю, коли я вже повернувся з зони АТО, дізнався, що хлопцям був вкрай необхідний безпілотник. Взявся шукати спонсора – думав це займе багато часу, бо це спорядження є вкрай дорогим, а виявилось, що питання вирішилось за 5 хв. На прохання відгукнувся Мирослав Гісем, Голова Правління КОМІНВЕСТБАНКУ. За виділені кошти вдалося закупити необхідний пристрій, який, до речі, виявився напрочуд стійким в зоні АТО», - розповідає лікар.

«Нині 128 бригада змінила місце дислокації і вже близько місяця знаходиться у Яворові, - розповідає закарпатський розвідник Максим Шелепець. - Але до того квадрокоптер добре послужив нашим бійцям в Станиці Луганській. З його допомогою вдалося виявити чимало позицій ворога, техніку, укріпрайон, оскільки він літає в глибину 3 км і швидко повертається назад. Окрім того за допомогою безпілотника вдалося відзняти стежки проходу диверсійно-розвідувальних груп противника, побачити які можливо лише зверху, бо ці ворожі групи спеціально проходять в місцях з високими "зарослями", і виявити їх з землі неможливо. А з висоти пташиного польоту ці стежки ми добре бачили і вживали відповідних заходів»

За словами розвідника, така техніка як квадрокоптер – незамінний помічник наших військових, без якої важко уявити ефективну розвідку місцевості, а отже і виконання бойових завдань. Навіть один день без квадрокоптера обходиться дуже дорого, бо є ризик втратити контроль над обстановкою, чого в бойових умовах неможна допустити. Людські можливості тут значно обмежені, на основі того, що бачить камера на квадрокоптері складено детальні карти ворожих позицій. Завдяки цьому, наші бійці чудово орієнтуються на місцевості знаючи про кожен крок ворога, розташування його позицій, техніки, живої сили, бліндажів і т.д.

«До речі у нас були і інші безпілотні засоби, які ми, між іншим, купували як за власні кошти так і за рахунок наших друзів та волонтерів. Нажаль вони були перехоплені силами російського радіоперехоплення. У них є потужне обладнання, яке дозволяє це зробити, а у нас таких можливостей нема. Саме після цього ми і звернулися за допомогою для придбання ще одного. Завдяки небайдужим людям дуже швидко нам вдалося купити квадрокоптер, який виявився напрочуд «живучим» і нині продовжує працювати на Сході країни. Його постійно намагалися перехопити, по ньому багато стріляли, однак дивним чином він і досі в «строю».


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com
Розробка сайту: Victor Papp