Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Талановита молодь показала святкові звичаї до Дня Андрія (ФОТО)

16 грудня 2015 р., 09:21

На сцені було яскраве дійство.

15 грудня студенти відділення народної художньої творчості Ужгородського коледжу культури і мистецтв представили яскраве театралізоване дійство "Ой, Калета, Калета. Із чого ти вилита?.." – з нагоди дня Святого Андрія Первозванного.

Молодь відтворила неповторну атмосферу Андріївських вечорниць, вдаючись до пісенно-танцювальних та розважально-ігрових народних традицій, притаманних для мешканців різних регіонів України. Закарпатський колорит юні артисти майстерно втілили у коломийках та побутових замальовках, присмачених добірним автентичним гумором. А оскільки це свято у фольклорі пов'язують із передбаченням долі – найчастіше особистої, жіночої, продемонстрували також деякі Андріївські загадування, які з народних вірувань упродовж століть трансформувались у звичайні юнацькі забавки. Спостерігаючи за тим, що відбувалось на сцені, присутні студенти переконувались: наші пращури в докомп'ютерну епоху розважались не гірше, ніж ми, а подібні вечорниці й тоді давали хлопцям та дівчатам змогу проявити свої таланти і, нерідко, почуття. Що й казати, ефект присутності на справжніх вечорницях глядачі не відчули б настільки повно, якби не "живий" музичний супровід усього дійства.

За словами керівника постановки – викладача курсу "Історія свят і обрядів" Олени Надворної, мета заходу не лише в тому, щоб укотре відзначити історико-культурну та художню цінність цього свята, але й надати студентам – майбутнім фахівцям культурно-дозвіллєвої сфери – можливість випробувати свої навички як організаторів, сценаристів, акторів, ведучих, декоративних і музичних оформлювачів тощо. Варто відзначити, що для студентів це особливо актуально, адже невдовзі на них чекає відповідна переддипломна практика у культурних закладах області.

{g}

Управління культури Закарпатської ОДА

Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com