Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

В УжНУ визначилися із Правилами прийому до вишу (ФОТО)

16 грудня 2015 р., 13:40

Попри те, що більшість позицій у Правилах прийому до вишу залишаються неторканими, все ж будуть і суттєві відмінності у вступній кампанії ’2016.

Серед новацій – новий Перелік галузей знань і спеціальностей, зміни у підході до виділення місць державного замовлення. Крім того, востаннє набиратимуть студентів на ОКР «спеціаліст» і «молодший спеціаліст».

 

Про затвердження Правил прийому до УжНУ у 2016 році під час засідання Вченої ради 15 грудня доповідав відповідальний секретар приймальної комісії Петро Горват. Він, зокрема, повідомив, що вже набув чинності Перелік галузей знань і спеціальностей, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року, відповідно до якого й провадитиметься набір на перший курс у 2016 році.

На другий і наступні курси з нормативним терміном навчання до університету прийматимуть у межах вакантних місць ліцензованого обсягу за спеціальностями (напрямами підготовки) відповідно до переліку спеціальностей, напрямів підготовки, за якими здійснювався набір на перший курс.

«Щодо держзамовлення, то воно не повинно перевищувати обсягу попереднього року більше, ніж на 25 відсотків. Ми залишаємо за собою право просити більші обсяги для спеціальностей з великим конкурсом», – пояснив Петро Горват.

Перелік документів для вступу особливих змін не зазнав, крім того, що зменшено кількість фото – з 6 до 4. Медична довідка вступникам не потрібна, крім спеціальності «Фізична культура і спорт».

На навчання для здобуття ступеня бакалавра (спеціаліста медичного та фармацевтичного спрямувань) до УжНУ прийматимуть осіб із повною загальною середньою освітою за результатами ЗНО з трьох предметів (два обов’язкові й один – на вибір абітурієнта) або з двох предметів і творчого конкурсу. Вираховуватиметься також середній бал атестата й додаткові бали за закінчення підготовчих курсів (максимум – 10). Схема нарахування додаткових балів залишилася минулорічна.

«Творчий конкурс діятиме лише при вступі на дві спеціальності. У тих випадках, коли нові спеціальності об’єднують у собі старі, ми включили ці спеціальності як спеціалізації. Це, до прикладу, стосується міжнародних відносин, комп’ютерних наук, журналістики тощо», – розповів Петро Горват.

Позаконкурсний перелік залишається в УжНУ незмінним з минулого року. Право на першочергове зарахування мають призери обласних олімпіад, малих академій, дипломанти з відзнакою, володарі золотих та срібних медалей тощо. На відміну від попередніх років, дозарахування цього року не буде.

Всі програми вступних випробувань для здобуття ОКР «Спеціаліст», «Магістр» мають оприлюднити на офіційному сайті вишу до 1 березня.

З Правилами прийому члени Вченої ради й приймальної комісії ознайомилися заздалегідь, тож під час засідання одноголосно проголосували за документ, а також затвердили Положення про Приймальну комісію ДВНЗ «УжНУ».

Наталія Каралкіна Фото Роберта Паппа, Медіацентр УжНУ
Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com