Текст коментаря
Ваше ім'я
Код з малюнка:
Зберегти Скасувати

Медперсонал Ужгородської міськлікарні не може надавати фахову допомогу

12 січня 2016 р., 14:13

Коштів критично не вистачає

Через недофінансування медперсонал не зможе надавати медичну допомогу населенню м.Ужгород та всім хворим, що поступають в ургентному порядку, на належному рівні.

Закарпатський обранець Іван Курах, який очолює Ужгородську центральну міську лікарню, звертаючись до присутніх депутатів на другому пленарному засіданні другої сесії облради сьомого скликання, наголосив: «Адміністрація та колектив центральної міської клінічної лікарні звертається до Вас за допомогою у вирішенні найболючішого питання, яке стосується функціонування лікарні, а насамперед, медикаментозного забезпечення для лікування хворих.

Зазначена лікарня є багатопрофільним медичним закладом, де надається цілодобова ургентна медична допомога дорослому і дитячому населенню м.Ужгород.

На 2016 рік на лікарню виділено 27 млн.грн, що становить 59,3% від потреби (45,5 млн.грн. - потреба). При такому бюджеті лікарня може функціонувати лише півроку.
Що стосується медикаментозного забезпечення, то на 2016 рік на статтю «Медикаменти» виділено по кошторису 1310,0 тис.грн. Середня вартість ліжко-дня на медикаменти при цьому становить 10,73 грн, тоді як при середньому показнику в закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування близько 90,0 грн. Такий обсяг видатків не в змозі забезпечити навіть мінімальної потреби у медикаментах, так як тільки для мінімальної потреби у медикаментах на ургенцію необхідно близько 7000,0 тис.грн. Крім того, сума видатків на такі категорії медикаментів (які хворі не мають права самі купляти), як наркотичні препарати становить 450,0 тис.грн, препарати для наркоза - 180,0 тис.грн, кисень - 120,0 тис.грн, реактиви для роботи клінічної та експрес лабораторій - 400,0 тис.грн, рентгенгшівка та фіксаж - 150,0 тис.грн. На придбання самих ліків для здійснення лікувального процесу не залишається нічого.

Ситуація погіршується ще й тим, що ціни на вітчизняні медичні препарати протягом 2015 року зросли на 40-50%, а на медпрепарати іноземного виробництва взагалі на 80- 100%, і зберігається тенденція з подальшого їх підвищення. Крім того, із числа поступаючи ургентних та планових хворих різко збільшилась кількість соціально-незахищених осіб (малозабезпечених, безробітних, бомжів, переселенців), які, взагалі не маючи фінансової підтримки родичів, близьких, розраховують тільки на забезпечення у лікарні. Таких хворих є 33-35% від загальної кількості, що поступають у лікарню».
Враховуючи вищенаведене, депутат просить винайти можливість у виділенні додаткових коштів на статтю «Медикаменти» в сумі 7 млн.грн, що у великій мірі полегшить скрутне становище пацієнтів. В іншому разі лікарня буде не в змозі надавати медичну допомогу населенню м.Ужгород та всім хворим, що поступають в ургентному порядку.

Депутатський запит підтримано крайовими парламентарями та направлено на розгляд обласної державної адміністрації, - повідомляє прес-служба Закарпатської облради.


Останні новини

Закарпаття

Україна

Світ

Всі новини »
Головний редактор - Ярослав Світлик, журналісти - Мирослава Химинець, Вікторія Лисюк, Габріелла Руденко.
© 2010-2014 «Час Закарпаття». Передрук матеріалів дозволений лише за умови гіперпосилання на chas-z.com.ua. E-mail редакції: chas.zakarp@gmail.com